Skalniak przegrał trzeci mecz z rzędu u siebie

sklaniakW pierwszej połowie a w szczególności na jego początku spotkania Skalniak Kroczyce miał znaczącą przewagę oraz kilka okazji bramkowych, później mecz był wyrównany. Jedyna bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bilans Skalniaka Kroczyce w tym roku jest tragiczny w dwunastu meczach drużyna zdobyła tylko cztery punkty bo trzech zdobytych za walkower nie można liczyć jako wywalczonych na boisku.

[więcej...]

Read More

Warta nie odpuszcza

warta13 czerwca 2015 roku Warta Zawiercie po raz ostatni zasmakowała ligowej wyjazdowej porażki, od tego czasu w 14 spotkaniach 11 razy podopieczni Roberta Majchrzaka schodzili z kompletem punktów. W Piekarach Śląskich w meczu z Orłem Warta straciła pierwsza bramkę na początku meczu, jednak 10 minut później to Warta prowadziła po golach Zachary i Mąki. Po przerwie gwóźdź do trumny wbił Maciej Wolny  a Warta Zawiercie już nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa i zainkasowała komplet oczek.

[więcej...]

Read More

Pierwsza porażka Kolejarza

Łazowianka

Kolejarz doznał pierwszej porażki w kampanii wiosennej sezonu 2015/2016, katem okazała się czwarta siłą ligi Odra Miasteczko Śląskie. Był to mecz z typu kto pierwszy strzeli ten wygra, pierwsi do siatki trafiła Odra, a po straconym golu Kolejarz musiał się otworzyć. Co wykorzystał Odra i podwyższyła wynik kwadrans później. Po godzinie gry Artur Kukułka podał przekątna piłkę w stronę Adriana Piżucha piłka przelatuje bramkarza a zawodnik Kolejarza robi swoje i strzela bramkę kontaktową. Końcówka spotkania należała do Odry która wbiła dwie bramki i pierwsza porażka podopiecznych Damiana Kościelnego stała się faktem.

[więcej...]

Read More

Grała liga w regionie (V)

wiezaWarta Zawiercie idzie za ciosem, po wywalczonym awansie w środku tygodnia tym razem mistrzowie Ligi Okręgowej ograli Orła Białego w Piekarach Śląskich. W IV Lidze już wszystko jasne w barażach o III Ligę wystąpi Gwarek Tarnowskie Góry natomiast z liga pożegnali się Zieloni Żarki. W A Klasie porażki poniósł Skalniak Kroczyce przed własną publicznością z Błękitnymi Sarnów a Źródło Kromołów przegrało z Zewem Kazimierz. Z  Okręgówką pożegnały się Trzy Korony Żarnowiec a druga drużyna występująca na tym szczeblu rozgrywek Piliczanka Pilica do końca nie może być pewna swojego bytu ligowego.

[więcej...]

Read More

Mańdok: Kubeł zimnej wody zadziałał

niwyNiwy zremisowały na wyjeździe z Zewem 2-2. Jest to bolesna strata punktów, która zepchnęła podopiecznych Mateusza Mańdoka z "zielonego pola". Boli bardzo, tym bardziej, że Niwy prowadziły dwa do zera i nic nie wskazywało na to, iż gospodarze są w stanie nas czymś zaskoczyć. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że mimo dużej przewagi, nastawienie mentalne pozostawiało dzisiaj wiele do życzenia........a że "serduchem" można, pokazali gospodarze. Niwy Brudzowice po środowej "wpadce" pokonały Źródło Kromołów, choć pierwsi bramkę zdobyli w tym  meczu podopieczni Bogdana Szadkowskiego.

[więcej...]

Read More

Jedenastka Regionu (IX)

wiezaPrzedstawiamy dziewiątą wiosenną jedenastkę zawodników z naszego regionu, którzy najlepiej zaprezentowali się w okresie 21-22 maja 2016 roku. Podczas ostatniego weekendu najciekawiej było w Rogoźniku gdzie miejscowy Cyklon przegrał z Łazowianką Łazy. Najwięcej zawodników w jedenastce znalazło się z Łazowianki Łazy w sumie czterech. Pozostali zawodnicy w jedenastce reprezentują barwy:  KS Wysoka, Olimpii Włodowice, Piliczanki Pilica, KS Giebło, Sparta Szczekociny, Warta Zawiercie oraz Skalniak Kroczyce. Zawodnikiem kolejki został wybrany Mateusz Fiuto który zdobył klasycznego hattricka w meczu Olimpii Włodowice z Koroną Rokitno Szlacheckie.

[więcej...]

Read More

XXVII kolejka IV Ligi grupa śląska I

SZPNNa trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek IV Ligi grupa śląska I większość niewiadomych nam się wyjaśniła. Gawarek obudził się i na znów zaczął wygrywać po trzech remisach z rzędu. Lider odprawił Zielonych Żarki którzy uzupełnią trio spadkowiczów. Ruch Radzionków z Będzina w pojedynku z miejscową Sarmacja nie przywiózł ani jednego punktu co oznacza, że podobnie jak Zieloni ma matematyczne szanse na sukces tyle, że Cidry walczą o pierwsze miejsce a zespół z Żarek o utrzymanie.

[więcej...]

Read More

XXVII kolejka Ligi Okręgowej Katowice IV

SZPNW XXVII serii spotkań Ligi Okręgowej Warta Zawiercie rozgromiła przed własną publicznością Naprzód Lipiny, zapewniając sobie tym samym awans do IV Ligi po trzech sezonach występów na szczeblu okręgówki.  Hattricka w tym spotkaniu ustrzelił Bartosz Zachara. Łazowianka Łazy zatrzymała wicelidera Orła Miedary, niewiele brakło a Kolejarz zainkasowałby komplet oczek jednak w końcówce Orzeł doprowadził do wyrównania. Skład podium raczej nie ulegnie już zmianie, Unia Dąbrowa Górnicza swoje spotkanie rozegra w najbliższą środę z Siemianowiczanką.

[więcej...]

Read More

Orzeł uratował punkt w doliczonym czasie

Łazowianka

Kolejarz obok Warty Zawiercie i Unii Dąbrowa Górnicza pozostają niepokonane w w wiosennej kampanii Ligi Okręgowej. Tym razem rady beniaminkowi nie dał wicelider z Miedar, który przed tą kolejką miał jeszcze matematyczne szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gospodarzy, którzy powinni prowadzić trzy do zera, ale jedyna bramka padła tylko po akcji Głośnego - Gajewicza i Adriana Piżucha którą wykończył ten ostatni. Druga polowa była mniej okazała w okazje, ale warta odnotowania jest poprzeczka po uderzeniu Mazanka z 72 minuty meczu oraz stały fragment gry w postaci rzutu rożnego z 92 minucie spotkania, który po uderzeniu głową Daszkiewicza gościom dał remis. Bez względu na wynik w tym spotkaniu Orzeł Miedary stracił szanse na awans do IV Ligi.

[więcej...]

Read More

Nie ma Lip(in)y. Jest IV Liga!!!

wartaWarta Zawiercie w środowe popołudnie 25 maja 2016 roku a trzy kolejki przed końcem rozgrywek Ligi Okręgowej Katowice IV przypieczętowała tytuł mistrzowski w sezonie 2015/2016. Podopieczni Roberta Majchrzaka potrzebowali tylko punktu aby  wygrać rozgrywki a tym samym awansować do IV Ligi, jednak zawodnicy Warty Zawiercie zgarnęli komplet punktów z Naprzodem Lipiny a w sumie w tym meczu obaj bramkarze w sumie jedenaście razy wyciągali piłkę z siatki.  Warta Zawiercie powróciła od IV Ligi po 18 latach.