II kolejka Patrick B Klasy

klasaaZa nami Ii kolejka PATRICK B Klasy Sosnowiec w której cztery nasze zespoły zdobyły osiem oczek. Podopieczni Zdzisława Stanka wygrali drugi mecz w tym sezonie, tym razem pokonali Klub Sportowy Preczów przed własną publicznością a decydująca bramka padał w końcowych minutach meczu. Nie najlepiej mecz zaczęli podopieczni Dawida Szymusika którzy pierwsi stracili bramkę z Mydlicami. Były to jednak złe dobrego początki i drużyna Pomarańczowych odrobiła stratę z nawiązką zgarniając komplet punktów. RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza prowadziło już trzy do zera po godzinie gry, jednak w końcówce spotkania podopieczni Tomasza Przygodzińskiego skompletowali trzy bramki w niecałe pół godziny.

[więcej...]

Read More

IV kolejka Patrick A Klasy

klasaaZwodnicy PATRICK A Klasy Sosnowiec wybiegli na zielona murawę w walce o ligowe punkty po raz czwarty tej jesieni. Trzy nasze zespoły zdobyły cztery punkty. Górnik Wojkowice zasiadł na fotelu lider, po tym jak wygrał czwarte spotkanie w tym sezonie pokonując Orła Dąbie. Dotychczasowy lider wysoko przegrał wyjazdowe spotkanie z CKS-em Czeladź a cztery bramki strzelił Mariusz Lewandowski. Miejski Klub Sportowy Poręba zainkasował ważne trzy punkty w Strzemieszycach Małych zdobywając bramkę na wagę zwycięstwa w końcowe spotkania.

[więcej...]

Read More

Grała liga w regionie (IX)

wiezaTo trzeci weekend tej piłkarskiej jesieni sezonu 2016/2017 kiedy zawodnicy wybiegli na zieloną murawę w walce o ligowe punkty. W Zawierciu w sobotnie upalne popołudnie pokonali przed własną publicznością Polonię Poraj było to czwarte zwycięstwo z rzędu w IV Lidze i siódme z rzędu zwycięstwo ligowe. Miejski Klub Sportowy Poręba zainkasował ważne trzy punkty w Strzemieszycach Małych zdobywając bramkę na wagę zwycięstwa w końcowe spotkania.

[więcej...]

Read More

Tomanek zatrzymał Polonie Poraj

wartaWarta Zawiercie wygrała w czwartym meczu sezonu 2016/2017 IV Ligi grupy I z prowadzoną przez byłego trenera Źródła Kromołów Krzysztofa Całusa - Polonią Poraj, spotkanie zostało rozegrane na stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu. Podopieczni Roberta Majchrzaka zagrali kolejne dobre zawody, choć do przerwy było po jeden. W drugiej odsłonie Maciej Wolny ostemplował poprzeczkę Polonii lobując bramkarza gości. Kluczowe akcja na około 20 minut przed zakończeniem spotkania kiedy to piłka jak po sznurku powędrowała pod nogi Macieja Wolnego ktory zamknął akcję strzałem po długim słupku. W końcówce spotkania Artur Tomanek dwukrotnie uratował Wartę przed utratą bramki, gdyby nie od punkt na pewno pojechałby do Poraja

[więcej...]

Read More

Na Polonię bez Adamieckiego i Dydycha

wartaAktualny lider IV Ligi śląska grupa I Warta Zawiercie remisuje po trzech pierwszych meczach zajmuje pierwsze miejsce z kompletem punktów. Prócz podopiecznych Roberta Majchrzaka komplet oczek po trzech meczach ma spadkowicz Nadwiślan Góra. Kolejny rywal to Polonia Poraj  która zasmakowała już wszystkich form rozstrzygnięcia meczu. W drużynie prowadzonej przez byłego szkoleniowca Źródła Kromołów Krzysztofa Całusa występuje były zawodnik Źródło Kromołów - Rafał Psonka.

[więcej...]

Read More

Jedenastka Regionu (I)

wiezaPrzedstawiamy pierwszą jesienną jedenastkę sezonu 2016/2017 zawodników z naszego regionu, którzy najlepiej zaprezentowali się w okresie 13-21 sierpnia 2016 roku. Podczas ostatnich dwóch weekendów najciekawiej było w Zawierciu gdzie miejscowa Warta ograła kolejno rezerwy Ruchu Chorzów a trzy dni później Klub Sportowy Panki. Najwięcej zawodników w jedenastce znalazło się z Warty Zawiercie w sumie czterech. Pozostali zawodnicy w jedenastce reprezentują barwy:  Łazowianka Łazy, Piliczanki Pilica, Ospelu Wierbka,  Olimpii Włodowice, Trzech Koron Żarnowiec  oraz Miejskiego Klubu Sportowego Poręba. Zawodnikiem kolejki został wybrany Krzysztof Minor który poprowadził Spartę Szczekociny do wygranej nad Małą Panew Cynków. Hattricka skompletował w 22 minuty a w sumie w tym meczu wpisał się na listę strzelców, aż pięć razy!

[więcej...]

Read More

Radosław ORŁOWSKI: Zespół trzeba po prostu pobudzić mentalnie

ŁazowiankaNiedługo trwała przygoda Jerzego Wijasa z Łazowianką ANDREX POL Łazy, zaledwie po dwóch meczach zarząd zmienił szkoleniowca. Nowym trenerem został Radosław Orłowski który będzie musiał w trakcie trwania sezonu poskładać wszystko w całość. Nowy szkoleniowcem w poprzednim sezonie prowadził w IV Lidze Górnik Piaski. Nowy szkoleniowiec Kolejarza prowadził klub z dzielnicy Czeladzi od sierpnia 2014 roku do lipca 2015 roku gdzie w 30 meczach klub zgromadził 37 punktów 50 bramek strzelonych i 54 straconych w IV Lidze drużyna uplasowała się na dwunastym miejscu.

[więcej...]

Read More

Artur WNUK: Gdybym trafił nie byłoby nerwowej końcówki spotkania

wysokaKlub Sportowy Wysoka w premierowym meczu nowego sezonu wywiózł z gorącego terenu komplet punktów. Podopieczni Zdzisława Stanka wygrali w Dąbrowie Górniczej ze Stowarzyszeniem Sportowym Zagłębię lub jak kto woli po prostu MKS Ujejsce. Zawodnik KS Wysoka Artur Wnuk stwierdził, iż w tym meczu strzelił dwie bramki i asystował przy trzeciej bramce to swój występ ocenia przeciętnie a do tego, że jego drużyna straciła dwie bramki to po porstu  braku sił i niedyspozycji zawodników którzy nabawili się kontuzji w tym meczu.

[więcej...]

Read More

Strzemiński: Martwi porażka, tym bardziej, że na nią nie zasłużyliśmy

mksaujejscePodopieczni Zdzisława Stanka znakomicie rozpoczęli sezon PATRICK B Klasy Sosnowiec w Dąbrowie Górniczej pokonali Stowarzyszenie Sportowe Zagłębię Ujejsce. Klub Sportowy Wysoka prowadził już zero do trzech aby w ciągu czternastu minut stracić dwie bramki i do końca bać się o wynik tego spotkania ostatecznie trzy punkty pojechały do Wysokiej a diw brami zdobył Artur Wnuk.  Maciej Strzemiński powiedział o tym spotkaniu: Od pierwszych minut meczu ruszyliśmy do ataku. Graliśmy jednak do końca, za co należą się słowa uznania dla chłopaków.

[więcej...]

Read More

B. Pikuta: Do drużyny nie mam pretensji

gornik_piaskiGórnik Piaski musiał uznać wyższość rywali z Rudy Śląskiej. Początek meczu nie zaczął się dobrze po myśli Górników. Już w 6 minucie spotkania goście cieszyli się ze zdobytej bramki. Piłka po rzucie z autu trafiła na głowę jednego z graczy Slavii, który ją przedłużył. Piłka trafiła na broniącego gracza Górnika, który ją źle opanował. Do bezpańskiej piłki podszedł Jacek Wujec i strzałem z półobrotu trafił do bramki. W 17 minucie meczu, nadzieje kibiców Górnika odżyły. Mający przy nodze piłkę Marcin Pieniążek, dostrzegł dobrze wysuwającego się Marcina Strojka. Po dośrodkowaniu z prawej strony, obrońca Slavii nie sięgnął piłki, a ta trafiła pod nogi Marcina Strojka, który umieścił ją w siatce. W 61 minucie meczu padła praktycznie identyczna bramka jaką strzelili na początku meczu piłkarze Slavii. Rzut z autu, przedłużenie głową do niepilnowanego zawodnika i gol. Górnicy chcieli za wszelką cenę doprowadzić do remisu, ale niestety nie udało się.