Warta Zawiercie w finałach HMZ 2016

pod1Zawierciańska Warta uzupełniła grono finalistów XXI Halowych Mistrzostw Zagłębia wygrywając w swojej grupie wszystkie mecze. Teraz podopiecznych trenera Majchrzaka czeka wyjazd na finały, w których spotkają się z Niwami Brudzowice, ZEW-em Kazimierz i ubiegłorocznym triumfatorem Łazowianką Łazy. Finał tej imprezy został przewidziany na 28 lutego godz. 14:00 (Sosnowiec hala przy ul. Żeromskiego).

(więcej…)

ZLFAB Zawiercie i Sengam Sport uciekają rywalom. Na dwie kolejki na placu boju zostały już tylko dwie drużyny decydujące na pewno będą mecze które odbędą się 21 lutego. Lider skromnie ograł Poziom, przekreślając szanse tej drugiej drużny w walce o tytuł. Sengam ograł wysoko CMC Logistykę. Hutnicy po remisie z Alko Górką Łazy również stracili szansę przez ten remis. W tym spotkaniu Alko prowadziło dwa do jednego do przerwy niespodziewanie, ostatecznie ten pojedynek zakończył się podziałem punktów (więcej…)

zrodlo_kromolowW sobotę szóstego lutego Źródło Kromołów pokonało Ospel Wierbka. Bramki dla Źródła zdobyli: Matuesz Sokołowski dwie bramki i jedną dorzucił Andrzej Jadczyk. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połówce zawodnicy LKS-u rozkręcili się co spowodowało, że strzelili przeciwnikowi trzy bramki. Wierbka odpowiedziała honorowym trafieniem w ostatniej minucie meczu.

(więcej…)

pilicapiliczankaW pierwszą sobotę lutego piłkarze Piliczanki Pilica, ograli jedną bramką niżej notowanego Skalniaka z Kroczyc. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo, a spotkanie pokazało, że przed nimi sporo pracy. Zwłaszcza w obronie, w której przydarzyło się kilka kosztownych błędów. Piliczanka Pilica przeciągnęła szalę zwycięstwa w doliczonym czasie gry kiedy to w końcówce spotkania.

(więcej…)

PorębaW drugim sparingu podczas przerwy zimowej Miejski Klub Sportowy Poręba pokonał występująca w okręgówce Łazowiankę Łazy. Poręba miała trzy okazje w pierwszej połowie a wykorzystała jedną, po kontrze Słomka zagrywa do Testowanego napastnika który otworzył wynik co okupił kontuzją. Kolejarz przeważał miedzy 25 a 45 minuta minutą spotkania jednak nic z tego nie wynikało. Łazowianka wyrównała przed przerwą Po przerwie najpierw karnego zmarnował Spyra aby dziesięć minut później po zamieszaniu podwyższył Małka a w końcówce meczu karnego wykorzystał Kocot.   (więcej…)

wartaW pierwszą sobotę miesiąca Warta Zawiercie zmierzyła się w Czeladzi z Górnikiem Piaski trzynastym zespołem IV Ligi. Podopieczni Roberta Majchrzaka bardzo dobrze zaprezentowali się w tym spotkaniu i do przerwy prowadzili dwa do zera. Po zmianie stron udało się Warcie podwyższyć na zero do trzech. W drugiej połowie Robert Majchrzak wymienił wszystkich zawodników prócz Adriana Marka.  Nie udało się dowieść korzystnego wyniku do końca i spotkanie zakończyło się remisem trzy do trzech. Taki rezultat można uznać za bardzo dobry.

(więcej…)

PorębaZawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Poręba są po drugim tygodniu zajęć na których regularnie pojawia się grupa 14 zawodników. W pierwszym sparingu zawodnicy Piotra Szczerby pokonali dziesiątą siłę B Klasy Olimpię Włodowice. Choć początku spotkania nie mogą zaliczyć do udanych bowiem jako piersi stracili bramkę po błędzie w obronie i zmarnowali rzut karny to można powiedzieć, że po falstarcie wyszli na prostą w tym meczu i trafiali do siatki rywali, aż dziewięciokrotnie na co podopieczni Tomasza Przygodzińskiego odpowiedzieli jednym trafieniem.

(więcej…)

zew_kazimierzZ powodu aktualizacji statutu klubu, zmieniającego się zarządu oraz likwidacji TKKF-u w roku 2016 działacze muszą przeprowadzić kilka ważnych zmian. Ostatnia drużyna tabeli A Klasy Sosnowiec chce uratować się przed spadkiem do B Klasy a będzie to trudne bowiem drużyna z dzielnicy Sosnowca ma zaledwie dziesięć punktów po siedemnastu meczach rundy jesiennej.

(więcej…)

cksczeladzW sobotę 30 stycznia na hali MOSiR Zagórze odbyły się Pierwsze Halowe Mistrzostwa Sosnowca rocznika 2005. Organizatorzy turnieju KRS „ZEW” oraz KKS „CZARNI” zaprosili wszystkie sosnowieckie drużyny piłkarskie oraz gościnnie drużyny z Czeladzi oraz drużynę z Gminy Psary.  Impreza była bardzo wyrównana i poza zdecydowanym liderem CKS’em Czeladź wszystkie pozostałe drużyny walczyły do samego końca o jak najlepszą pozycję. O kolejności w tabeli zdecydowały pojedyncze bramki i niewykorzystane sytuacje oraz bardzo zaskakujący gest drużyny z Gminy Psary, która w proteście na ich zdaniem stronnicze sędziowanie zrezygnowała z gry w połowie ostatniego meczu i odmówiła wzięcia udziału w rozdaniu nagród.