Siedmiu nowych zawodników w Przemszy

przemszaNa dzień dzisiejszy z klubem z ulicy Sportowej 1 w Siewierzu żegnają się Hubert Gmaj (wolny zawodnik), Kamil Bobryk (powrót do rezerw Ruchu), Maciej Matyjaszczyk i Dawid Jaźwic (obaj piłkarze mają zgodę na poszukiwanie nowego klubu). W siewierskim zespole nie zobaczymy już też Pawła Krzosa (przechodzi do rywala – RKS-u Grodziec) oraz Dawida Colika, który musiał rozstać się z LKS-em z powodów osobistych i od przyszłego sezonu będzie bronił barw Podlesianki Katowice (V liga).

[więcej...]

Read More

Sparingi letnie (II)

wieza

W weekend 23-24 sierpnia ponownie drużyny z naszego regionu wybiegły na murawę szlifować formę przed sezonem 2016/2017. W najciekawszy spotkaniu Warta Zawiercie pokonała na swoim boisku Iskrę Pszczyna cztery do jednego. olejarz przegrał w pierwszy sparingowym spotkaniu w Częstochowie z rezerwami Rakowa. Nie udał się zatem debiut na ławce trenerskiej Łazowianki Jerzego Wijasa. Patrząc na przebieg spotkania zawodnicy Kolejarza utrzymywali się przy piłce kontrolując przez większość meczu sytuacje na boisku. 

[więcej...]

Read More

Wysoka wygrana Warty

wartaWarta Zawiercie wygrała w trzecim letnim sparingu, na własnym obiekcie z szóstą drużyna IV Ligi sezonu 2015/2016 Iskrą Pszczyna. Pierwsi na prowadzenie w tym spotkaniu wyszli gospodarze a chwilę później wyrównała Iskra. To zmobilizowała podopiecznych Roberta Majchrzaka, już tylko zawodnicy Warty Zawiercie trafiali do siatki w tym spotkaniu. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się: Marek, Michał Sołtysik, Mąka, Karpiński. Warta Zawiercie przeważała w tym spotkaniu przez większość meczu,zawodnicy Iskry Pszczyna  starali się grać piłką, ale im to nie wychodziło.  

[więcej...]

Read More

Porażka w debiucie

Łazowianka

Kolejarz przegrał w pierwszy sparingowym spotkaniu w Częstochowie z rezerwami Rakowa. Nie udał się zatem debiut na ławce trenerskiej Łazowianki Jerzego Wijasa. Patrząc na przebieg spotkania zawodnicy Kolejarza utrzymywali się przy piłce kontrolując przez większość meczu sytuacje na boisku. Stracone bramki Łazowianki Łazy były konsekwencją prostych błędów w obronie. Trwa sezon urlopowy i obecnie nie każdy zawodnik nie jest w stanie trenować.

[więcej...] 

Read More

Skład Patrick B Klasy 2016/2017

klasabDo 30 czerwca trwały zgłoszenia do rozgrywek Patrick B Klasy sezonu 2016/2017. W nadchodzącym sezonie prawdopodobnie będzie uczestniczyć prawdopodobnie 17 zespołów, gdyż nie wszystkie zespoły które zgłosiły się do rozgrywek do nich przystąpią. W skład ligi wchodzą na dzień dzisiejszy: Iskra Psary, Szczakowianka II Jaworzno, KS Giebło, Strażak Nowa Wieś, Zagłębiak Tucznawa, MKS Łazowianka Andrex Łazy (dawniej Płomień Niegowonice), KS Wysoka, Olimpia Włodowice, KS Góra Siewierska, KS Mydlice. Start Korony Rokitno Szlacheckie, Zagłębia Dąbrowa Górnicza, rezerw Górnika Piaski oraz JSP Warty Zawiercie nie jest do końca pewny w nowym sezonie. 

[więcej...]

Read More

Skład Patrick A Klasy 2016/2017

klasaa

19 czerwca 2016 roku zakończyliśmy rozgrywki Patrick A Klasy 2015/2016. O ile w kwestii awansu wszystko jest jasne od razu bo awans wywalczyły drużyny Niw Brudzowice i SKS -u Łagiszy, o tyle w kwestii spadku przez dłuższy czas nie było nic nie wiadomo. Jasną sprawą jest, że ten temat interesuje szczególnie drużyny z dolnej części tabeli. Wiadomo jest, że do Patrick A Klasy zostaną zgłoszone zespoły Zgody Byczyna i Zagłębia II Sosnowiec oraz Unii Ząbkowice, awans z Patrick B Klasy uzyskała Jedność Strzyżowice. Liga będzie liczyła 18 zespołów i wystartuje 13 sierpnia 2016 roku. 

[więcej...]

Read More

Rzeszutek: CKS? Tworzenie teorii spiskowych jest niedorzeczne.

lagiszaJesteśmy zadowoleni z naszych wyników. Klub istnieje po reaktywacji 3 lata i dotarliśmy do Ligi Okręgowej. To na pewno jest w jakimś stopniu ewenement i zasługuje na szacunek. Pokazuje wspaniałą pracę jaką wykonują wszyscy związani z SKS Łagisza, mam na myśli zarząd - prezesa Iwonę Stachura wiceprezesa Krzysztofa Dudzińskiego, zawodników, którzy zostawili kawał serca na boisku, Jurka który nas wspierał, dziadka, no i myślę, że dobrą robotę szkoleniową - powiedział szkoleniowiec beniaminka Ligi Okręgowej Witold Rzeszutek.

[więcej...]

 

Read More

Rewanż za Puchar Polski

wartaWarta Zawiercie przegrała w trzecim letnim sparingu, w Jaworznie z miejscową Szczakowianką. Ostatni raz obie ekipy mierzyły się w ubiegłym roku w Pucharze Polski. Wówczas górą był zespół z Zawiercia, który wygrał 2:0 i wyeliminował jaworznian z tych rozgrywek. Warta w międzyczasie w świetnym stylu zapewniła sobie awans do IV ligi i obecnie buduje już ekipę do walki o punkty na tym samym szczeblu co Szczakowianka. W środę w drugim meczu kontrolnym podopieczni trenera Sermaka zrewanżowali się gościom za pucharową porażkę.

[więcej...]

Read More

Fiuto: Olimpię spokojnie stać na miejsce w górnej części tabeli

wlodowice

W środę 20 lipca Olimpia Włodowice wznawia treningi do sezonu 2016/2017. Pierwsze zajęcia odbyły się na orliku we Włodowicach. Pierwszy sparing już w najbliższą sobotę 23 lipca w Masłońskie z miejscową Unią ósmą siłą B Klasy Częstochowa. W sezonie 2015/2016 podopieczni Tomasza Przygodzińskiego uplasowali się na dziewiątej pozycji w B Klasie Sosnowiec zdobywając w 24 meczach 29 punktów. Napastnik Olimpii Mateusz Fiuto podsumował poprzedni sezon słowami: Miejsce w tabeli zajęte przez Olimpię w poprzednim sezonie na pewno nie oddaje potencjału zespołu.  

[więcej...]

Read More