Gra liga w regionie

wiezaPrzed nami kolejny weekend pełen emocji piłkarskich w naszym regionie. Lider Ligi Okręgowej Warta Zawiercie wygrał w Siemianowicach z miejscową Siemianowiczanką. Miejski Klub Sportowy przywiózł cenne trzy punkty z Kazimierza gdzie podopieczni Piotra Szczerby pokonali wysoko miejscowy Zew. Gorzką "pigułkę" musieli przełknąć kibice i działacze a przed wszystkimi zawodnicy Klubu Sportowego Giebło który przegrał wysoko w wyjazdowym spotkaniu z Jednością Strzyżowice. Pierwszego maja na obiekcie przy ulicy Browar 7 w Kromołowie miejscowe Źródło podejmie Górnika Wojkowice.

[więcej...]

Read More

RKS Grodziec nie odpuszcza

SZPNPodopieczni trenera Paula nie zwalniają tempa i dzięki zwycięstwu przed własną publicznością w jednym z hitów XXII kolejki objęli miejsce tuż za liderem. Początek środowego spotkania należał do gości, którym jednak brakowało albo ostatniego podania albo wykończenia w groźnych kontrach. Tuż przed przerwą zrobiło się ciekawie pod bramkami obu drużyn najpierw w 43 min. Kowalski uderzył minimalnie nad poprzeczką po czym po drugiej stronie boiska minięcie się z piłką wykorzystał zawodnik RKS-u, którego strzał sparował Łatka. Kiedy zdawało się, że remis pogodzi obie drużyny w polu karnym faulowany był Baran, a pewnie jedenastkę wykorzystał Smarzyński. W drugiej części długo nie działo się nic ciekawego na boisku aż do 78 min. kiedy Nowak z wolnego ostemplował poprzeczkę. Następnie trzy minuty wstrząsnęły Porajem kiedy Wołczyk otrzymał idealne podanie za linię obronę i uderzył obok Łatki po czym po rzucie rożnym Stankiewicz pięknym szczupakiem skierował piłkę na długim słupku do bramki. Tym samym gospodarze przełamali passę porażek z drużyną z Poraja i dzięki przegranej radzionkowian znajdują się na drugim miejscu.

[więcej...]

Read More

Oklejewski: Puchar dedykuję Sebastianowi Klacie i Januszowi Iłczykowi

teczaW 2016 roku rozgrywki Pucharu Polski Podokręgu Sosnowiec zdominowały dąbrowskie zespoły i tak parę walczącą o triumf w tych rozgrywkach i spotkanie z Górnikiem 09 Mysłowice tworzyły błędowska Tęcza i strzemieszycka Unia. Do przerwy wynik brzmiał 0-0, ale na cztery minuty przed końcem bramkę na miarę zwycięstwa zdobyli podopieczni trenera Oklejewskiego kiedy po stałym fragmencie gry wybita piłka trafiła do Mendeli ten zagrał lobem na długi słupek, gdzie akcję zamknął Wściubiak. Szkoleniowiec Tęczy Błędów Przemysław Oklejewski oświadczył, że był to pojedynek derbowy to na boisku było widać obustronny szacunek.

[więcej...]

Read More

Rozgrywki Podokręgu Sosnowiec ze sponsorem tytularnym

AP LogoWedług raportu przygotowanego, sponsoring sportowy stał się jednym z najbardziej efektywnych narzędzi służących do promocji marek. Polski rynek przekonał się już do słuszności i opłacalności komunikowania poprzez sport. Ma na to wpływ nie tylko poprawa wizerunku i wzrost wartości takich marek jak ekstraklasa czy niższe klasy rozgrywkowe, ale i pojawianie się nowych narzędzi marketingowych w sporcie. Mnogość nowych kanałów komunikacji - od tych stadionowych po elektroniczne

[więcej...]

Read More

Śmiłowski: Zazwyczaj gdy strzelamy pierwsi to wygrywamy wysoko mecz

ŁazowiankaPo czterech wygranych z rzędu meczach i wyjazdowym remisie z Unią Dabrowa Górnicza podopieczni Damiana Kościelnego wrócili na właściwy tor. Na obiekcie przy Ulicy Wiejskiej w Łazach rozbili trzynasta drużynę. Ogólnie spotkanie pod dyktando Łazowianki, spokojne zwycięstwo kontrolowali przebieg meczu. Goście odpowiedzieli brutalną grą w tym meczu oraz jedną sytuacją podbramkową w pierwszej połowie. Napastnik Kolejarza Wojciech Śmiłowski oświadczył: Kibiców, zarząd jak i nas zawodników może cieszyć bardzo skuteczna gra, gdyż strzelamy bardzo dużo bramek

[więcej...]

Read More

Starzyński: Zwycięstwo w Pucharze jest naszym małym sukcesem

teczaW tym roku rozgrywki Pucharu Polski Podokręgu Sosnowiec zdominowały dąbrowskie zespoły i tak parę walczącą o triumf w tych rozgrywkach i spotkanie z Górnikiem 09 Mysłowice tworzyły błędowska Tęcza i strzemieszycka Unia. Do przerwy wynik brzmiał 0-0, ale na cztery minuty przed końcem bramkę na miarę zwycięstwa zdobyli podopieczni trenera Oklejewskiego kiedy po stałym fragmencie gry wybita piłka trafiła do Mendeli ten zagrał lobem na długi słupek, gdzie akcję zamknął Wściubiak. Zawodnik Sylwester Starzyński Tęczy Błędów skomentował  finał, że  na pewno nie byliśmy drużyna prowadząca grę, ale jednak stworzyliśmy więcej klarownych sytuacji co przyczyniło się do ostatecznego zwycięstwa.

[więcej...]

Read More

XXII kolejka IV Ligi

SZPNW szlagierowym meczu XXII kolejki pierwszej grupy IV ligi śląskiej, w derbach powiatu tarnogórskiego Gwarek pokonał Ruch Radzionków, dwa do zera po bramkach Dawida Hewlika oraz Bartosza Polisa i powiększył przewagę nad resztą stawki w ligowej tabeli. Tarnogórzanie grali przez ponad połowę meczu w dziesiątkę, ostatecznie kończąc grę w dziewięciu, jednak nawet po dwóch wykluczeniach nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Po tej porażce Ruch spał na trzecie miejsce. Grupa pościgowa wygrała swoje spotkania, MKS Myszków pewnie rozbił Górnika Wesoła natomiast nowy wicelider RKS Grodziec pokonał przed własną publicznością Polonię Poraj.

[więcej...]

Read More

Bordel: Wynik mówi sam za siebie

ŁazowiankaNa obiekcie przy ulicy Wiejskiej w Łazach rozbili miejscowi trzynasta drużynę Sokół Orzech. Ogólnie spotkanie pod dyktando Łazowianki, spokojne zwycięstwo kontrolowali przebieg meczu. Goście odpowiedzieli brutalną grą w tym meczu oraz jedną sytuacją podbramkową w pierwszej połowie. Po czterech wygranych z rzędu meczach i wyjazdowym remisie z Unią Dabrowa Górnicza podopieczni Damiana Kościelnego wrócili na właściwy tor. Napastnik Łazowianiki Mariusz Bordel skomentował  wygraną że wynik 5-0 mówi sam za siebie.

[więcej...]

Read More

Mendela: Jesteśmy w stanie awansować do kolejnej rundy

teczaW 2016 roku rozgrywki Pucharu Polski Podokręgu Sosnowiec zdominowały dąbrowskie zespoły i tak parę walczącą o triumf w tych rozgrywkach i spotkanie z Górnikiem 09 Mysłowice tworzyły błędowska Tęcza i strzemieszycka Unia. Do przerwy wynik brzmiał 0-0, ale na cztery minuty przed końcem bramkę na miarę zwycięstwa zdobyli podopieczni trenera Oklejewskiego kiedy po stałym fragmencie gry wybita piłka trafiła do Mendeli ten zagrał lobem na długi słupek, gdzie akcję zamknął Wściubiak. Patryk Mendela oświadczył, że był to prestiżowy mecz, który jego drużyna chciała wygrać i ta sztuka im się udała

[więcej...]

Read More

Bugaj: Najważniejsze, że po takim meczu wszyscy jesteśmy zdrowi

ŁazowiankaNa obiekcie przy ulicy Wiejskiej w Łazach rozbili miejscowi trzynasta drużynę Sokół Orzech. Ogólnie spotkanie pod dyktando Łazowianki, spokojne zwycięstwo kontrolowali przebieg meczu. Goście odpowiedzieli brutalną grą w tym meczu oraz jedną sytuacją podbramkową w pierwszej połowie. Po czterech wygranych z rzędu meczach i wyjazdowym remisie z Unią Dabrowa Górnicza podopieczni Damiana Kościelnego wrócili na właściwy tor. Pomocnik Kolejarza Bartek Bugaj oświadczył że bardzo dobrze zrealizowaliśmy założenia taktyczne na to spotkanie i wszystko ułożyło się po naszej myśli.