KOMUNIKAT ŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ
Informujemy, że na chwilę obecną władze państwowe nie opublikowały jeszcze zmian w rozporządzeniu, jakie mają obowiązywać od najbliższej soboty, jednakże zgodnie z zapowiedziami, wprowadzone mają zostać rozwiązania, które funkcjonowały już wcześniej w 4 województwach. Jeśli takie doniesienia się potwierdzą, możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych i rozgrywkach zostanie ograniczona do rozgrywek dzieci i młodzieży oraz sportu zawodowego. W związku z zapowiedzią zaostrzenia przepisów związanych z pandemią COVID-19, jesteśmy zmuszeni do wstrzymania rywalizacji w ligach seniorskich okresie od 20 marca do 9 kwietnia. Zgodnie z planem – o ile nie pojawią się niestosowane dotąd obostrzenia – toczyć się będzie rywalizacja w rozgrywkach młodzieżowych. Odwołane zostają spotkania Klasy Okręgowej, A, B i C klasy. W przypadku IV ligi rozgrywki będą prowadzone po spełnieniu przez kluby wymagań określonych w Rozporządzaniu RM z dnia 11.03.2021r. Jeżeli rozporządzenie, które będzie obowiązywało od jutra, będzie zakładało inne rozwiązania – będziemy reagować na bieżąco. Prosimy Was o wyrozumiałość, Śląski ZPN robi wszystko, aby umożliwić rozgrywanie meczów w zaplanowany sposób, jednakże nie ma prawnych ani tym bardziej moralnych podstaw do narażania któregokolwiek klubu na potencjalne konsekwencje związane z naruszeniem obecnych przepisów.

 

Środa 17 marca 2021 roku liczba zachorowań podawana co dziennie wcześniej nie wzbudzała większego niepokoju, aż tu nagle boom 25 tysięcy jednego dnia taka informacja napłynęła do południa. Jest akcja i jest reakcja bowiem w popołudniu już było wiadomo, że od 20 marca do 9 kwietnia zostanie wprowadzony lockdown który obowiązujące już w niektórych województwach tj. mazowieckim, pomorskim oraz warmińsko-mazurskim wszystko to ma na celu zatrzymanie trzeciej fali pandemii, zostaną zamknięte baseny i obiekty sportowe....To oznacza, że od IV Ligi w dół grać nie można natomiast rozgrywki młodzieżowe będą trwały dalej.

Déjà vu
Zgadza się taka sama sytuacja miała miejsce rok temu kiedy to rozgrywki zamrożono i nie zostały dokończone wówczas był duży problem nie wszystkie drużyny miały rozegrane 50% meczów czy też zdarzyło się że drużyny na pierwszy miejscu miały tyle samo punktów i trzeba było promować dwa zespoły. Teraz jest podobnie i Związki mają czas na rozegranie i zakończenie rozgrywek do 30 czerwca br. Przecież dopiero od 12 lutego można oficjalnie leganie trenować, nie spotkać się celem odganiania śniegu z boiska lub trenować po ciemku czy też innego powodu dzięki któremu w konspiracji można było trenować. Miesiąc minął i znów wróci zakaz? Trening indywidualny w domu a rozgrywki zawieszone, zero sparingów to samo było rok temu.

$
Wszyscy czekamy na decyzje bo w najbliższy weekend miały wystartować A Klasa Sosnowiec czy też Liga Okręgowa Katowice grupa mistrzowska drużyny które mają wyjazd mają zarezerwowany transport a dziś jeszcze nie ma decyzji co z weekendem? Ciągle pod dużym znakiem zapytania jest druga wiosenna kolejka IV Ligi Warta Zawiercie wybiera się w delegację do dzielnicy Będzina i ten wyjazd na obecną chwilę stoi pod znakiem zapytania? Druga strona medalu jest taka, kto nie wytrzyma trzeciej fali pandemii firmy oraz samorządy które wspierają kluby które i tak obniżyły już zarobki zawodników.

Stypendium jak kontrakt?
W Klubach których zawodnicy posiadają stypendia można to traktować ja kontrakt więc są profesjonalistami a nie amatorami, jednak w tej kwestii brak jest konkretnych rozwiązań dla całego kraju kto jest profesjonalistą a kto amatorem. Nie można też dopuścić do sytuacji gdzie w jednym województwie jest tak a a drugim inaczej dlatego trzeba czekać na rozporządzenie. Co nie zmienia faktu, że od Ligi Okręgowej do B Klasy rozgrywki zostaną zawieszone to więcej niż pewne i rozgrywanie meczów towarzyskich również zostanie zakazane i tak przed startem rozgrywek drużyny znów zostaną postawione w sytuacji aby przerwać treningi i zostaną wybite z rytmu meczowego.

Trzy tygodnie ma potrwać lockdown przez ten czas miały się odbyć trzy kolejki które będzie trzeba rozegrać w tygodniu. Nie jest też powiedziane, że te trzy tygodnie wystarczą trzeba być dobrej myśli aby przetrwać ten trudny czas...

źródło: slzpn.pl foto: własne

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.