Adam Fic, a więc 20-letni środkowy obrońca drużyny Polonii Bytom najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w IV-ligowej Dramie Zbrosławice.  Wychowanek drużyna z Zaborza w kadrze Polonii Bytom pojawił się w trakcie letniego okienka transferowego przed startem sezonu 2019/2020.

Występujący na środku obrony, młody zawodnik naszej drużyny w rundzie jesiennej na swoim koncie zaliczył trzy rozegrane ligowe spotkania. Najbliższe pół roku Adam Fic spędzi na wypożyczeniu w zespole przedstawiciela IV ligi, a dokładnie w Dramie Zbrosławice.

Rywalizacja na środku obrony w rundzie rewanżowej była bardzo mocna. Adam konkurował o miejsce w składzie z takimi zawodnikami jak Norbert Radkiewicz, Łukasz Matusiak, czy też Michał Bedronka, dlatego też liczba rozegranych minut nie zadowala zarówna nas, jak i na pewno Adama. Doszliśmy wspólnie do wniosku, iż patrząc na dalszy rozwój Adama, najlepszą dla niego w tej chwili opcją będzie półroczne wypożyczenie do innego klubu, w którym będzie mógł liczyć na regularną grę. Będziemy bacznie przyglądać się na wiosnę rozwojowi Adama i liczymy, że w kolejnym sezonie wywalczy sobie mocniejszą pozycję w niebiesko-czerwonych barwach - powiedział trener Polonii Bytom Kamil Rakoczy.

źródło: ks.poloniabytom.com.pl
foto: ks.poloniabytom.com.pl

FutbolJuraTV