Zawodnik Warty Zawiercie w ubiegłym tygodniu był sprawdzany przez sztab szkoleniowy zespołu Fortuna I Ligi Stomilu Olsztyn, niestety nie udało mu się przekonać sztabu szkoleniowego jedenastej siły zaplecza Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał propozycje gry w rezerwach Stomilu Olsztyn które na co dzień występują w IV Lidze grupa warmińsko-mazurska.

Pomocnik Warty Zawiercie Michał Szczyrba przebywał tydzień na testach w jedenastej drużynie Fortunie I Ligi Stomilu Olsztyn gdzie trenował z pierwszym zespołem, młody zawodnik był sprawdzany przez sztab szkoleniowy do soboty. Natomiast w dniach 13 stycznia do 18 stycznia Stomil Olsztyn udał się na obóz przygotowawczy do Cetniewa.

19-letni Michał Szczyrba w Warcie Zawiercie występuje od jesieni sezonu 2019/2020 rozegrał dziesięć spotkań w IV Lidze. Jest wychowankiem GKS-u Katowice w którego to barwach rozegrał jedno spotkanie na poziomie I Ligi w sezonie 2017/2018. Później w sezonie 2018/2019 występował w barwach Górnika Piaski w IV Lidze.

Młody zawodnik nie skorzystał z oferty gry w rezerwach Stomilu Olsztyn. Jednak wiosną w barwach Warty Zawiercie też go nie zobaczymy bowiem przeniósł się do ostatniej drużyny IV Ligi grupy pierwszej RKS Grodziec z którą będzie walczył o utrzymanie.

źródło: własne
foto: KP Warta Zawiercie

FutbolJuraTV