Obecnie trener przyjął propozycję Prezesa MKS Poręba Piotra Szczerby i od nowego sezonu będzie budował nową drużynę. W dotychczasowej karierze trenerskiej odniósł trzy znaczące sukcesy jakimi były awanse.

Zarząd MKS Poręba informuje, iż od dnia 1 lipca bieżącego roku nowym trenerem drużyny seniorów w Miejskim Klubie Sportowym Poręba zostanie Krzysztof Kowalski, który urodził się 17.07.1969 r. w Kętach. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Beskidzie Andrychów, który reprezentował od wieku trampkarza aż po drużynę seniorską. Następnie wychowanek Beskidu w wyniku transferu trafił do III-cio ligowego CKS "Czeladź", którego barwy reprezentował przez 13 sezonów. Większość przygody z CKS-em spędził jako podstawowy zawodnik grającego wówczas w III lidze zespołu. Pan Krzysztof występował na pozycji obrońcy lub pomocnika a łącznie w tym czasie wystąpił w ponad 320 oficjalnych meczach ligowych będąc podporą drużyny. Ostatnie dwa sezony w tym klubie łączył z rozpoczętą pracą trenerską. Po odejściu z Czeladzi w roli grającego trenera reprezentował barwy dzisiejszego Górnika Wojkowice (wtedy Millenium). Następnie również jako grający trener wrócił do reaktywowanego MCKS "Czeladź" by stamtąd przenieść się w niedalekie okolice Poręby do jednego z naszych odwiecznych rywali czyli drużyny Niwy Brudzowice. Po zakończeniu pracy w Brudzowicach piłkarskie drogi zaprowadziły go do zespołu Jedności Strzyżowice gdzie po raz ostatni założył buty piłkarskie również jako grający trener.

Kolejne dwa kluby w historii trenera Kowalskiego to powrót do Czeladzi i ponowne objęcie zespołu CKS Czeladź a w ostatnim sezonie lokalnego rywala z innej dzielnicy tego miasta czyli Górnika Piaski. Obecnie trener przyjął propozycję Prezesa MKS Poręba Piotra Szczerby i od nowego sezonu będzie budował nową drużynę naszego klubu. W dotychczasowej karierze trenerskiej odniósł trzy znaczące sukcesy jakimi były awanse z drużyną z Wojkowic do klasy okręgowej oraz dwukrotnie z drużyną MCKS Czeladź najpierw do klasy "A" a następnie do klasy okręgowej.

Myślę, że kibice w Porębie nie mieliby nic przeciwko by kolejny sukces i awans do klasy okręgowej trener mógł świętować z naszą drużyną... - podsumował Prezes MKS Poręba Piotr Szczerba.

źródło: mksporeba.jur.pl
foto:
CKS Czeladź

FutbolJuraTV