Rok 2019 dobiegł końca nadszedł czas podsumowań i rozliczania zawodników z wyników jakie osiągnęli przez ostatnie 12 miesięcy, trenerów oraz działaczy za to jak przepracowali rundę wiosenną i jesienną czyli cały ubiegły rok. Dla jednych był udany, a dla drugich nie. Jednak patrząc w przyszłość już Nowy Rok a to oznacza nowe możliwości! Przedstawiamy zwycięzcę kategorii Odkrycie Regionu 2019 roku:

21 marca 2019 roku dotarła do nas informacja, że Kacper Grzebieluch podpisał kontrakt obowiązujący do czerwca 2022 roku z MKS Cracovia SSA. Zawodnik pochodzi z Zawiercia i pierwsze kroki w swojej piłkarskiej karierze stawiał w Akademii Kluby Piłkarskiego Warta Zawiercie. Jesteśmy dumni z Kacpra - wychowanka zawierciańskiego klubu piłkarskiego, który już w wieku 14 lat trafił do Stadionu Śląskiego Chorzów gdzie rozwijał swoje umiejętności. To wspaniała wiadomość, że Kacper będzie grał przy boku takich piłkarzy jak Mateusz Wdowiak oraz będzie czerpał cenne doświadczenie od starszych kolegów.

2019 rok dla 17-letniego Kacpra Grzebielucha to przede wszystkim Centralna Liga Juniorów w barwach młodzieżowej drużyny Cracovii w której zagrał 15 spotkań na 16 możliwych i zdobył pięć goli. 16 razy znalazł się w kadrze meczowej z czego 13 występów zaliczył w wyjściowej jedenastce, natomiast dwa razy wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Przed młodym zawodnikiem nie lada wyzwanie bowiem jego zespół jest dwunasty w tabeli na szesnaście drużyn. Drużyna jest tuż nad kreską powiem w strefie spadkowej, trzynasta Escola Varsovia ma tyle samo punktów, czternasty i piętnasty zespół ma punkt mniej to kolejno młodzi piłkarze Wisły Kraków i Gwarka Zabrze natomiast Hutnika Kraków ma tylko cztery oczka to pewny kandydat do spadku.

Wcześniej wygrali:
2019:
Kacper Grzebieluch (Cracovia U18)
2018:
Bartłomiej Janicki (Piliczanka Pilica)
2017: 
Dawid Rewers (Łazowianka ANDREX POL Łazy) / Mateusz Skrzypek (Źródło Kromołów)
2
016: Przemysław Żemła (Rozwój Katowice/Warta Zawiercie), Sebastian Piętosa (Jurajska Szkółka Piłkarska Warta Zawiercie/Piliczanka Pilica)
2015: Krzysztof Minor (Sparta Szczekociny)
2014: Maciej Maciejewski (MKS Poręba)/Arkadiusz Tokarski (Piliczanka Pilica)
2013:
Michał Haładus (Skalniak Kroczyce/Łazowianka Łazy)
2012:
Sebastian Radosz (Skalniak Kroczyce/Warta Zawiercie)
2011: Marcel Wawrzynkiewicz (GKS II Katowice)
2010: Kamil Kućmierz (KS Giebło)/ Paweł Tkacz (Ospel Wierbka)
2009: Michał Mąka (Łazowianka Łazy)
2008: Marcin Granat (Źródło Kromołów)
2007: Sławomir Liberski (Źródło Kromołów)
2006: Michał Sokołowski (Źródło Kromołów)

źródło: własne
foto: cracovia.pl

FutbolJuraTV