Praca w klubach w małych miejscowościach jak Niegowoniczki nie jest zbyt łatwa tym bardziej, że brak wsparcia finansowego z gminy jak i zainteresowanie klubem przez mieszkańców nie jest zbyt wielkie, ale liczymy że wiosną LUKS nie będzie tylko tarczą ale mocną armatą która da radość z grania w piłkę - powiedział Prezes LUKS Niegowoniczki 2018 Mariusz Drążkiewicz.

Proszę o podsumowanie rundy jesiennej Panie Prezesie?
Runda jesienna była bardzo zróżnicowana w naszym wykonaniu.Niezłe mecze  jak i tez słabe ale jak na klub który powstał 2018 roku uważam, iż nie jest źle mówi choćby tabela w której nie jesteśmy ostatnią drużyną a przy odrobinie szczęścia byłoby troszkę lepiej co najmniej dwa oczka wyżej.

Czego zabrakło aby osiągnąć lepszy wynik sportowy?
Tak jak wspomniałem dwu letni klub nie jest w stanie walczyć o górną część tabeli. Zabrakło na pewno konsekwencji  które w późniejszej części wprowadziliśmy i wyglądało to lepiej na boisku.

Czy Niegowoniczki stać  na wyższe miejsce na koniec sezonu?
Z pewnością tak, zaczęliśmy 19 stycznia treningi dołączy do nas kilku nowych zawodników i myślę, że nie będziemy chłopcami do bicia i dostarczycielami łatwych punktów.

Poważne osłabienie Źródła przed walką o utrzymanie!!!

Co trzeba zmienić aby drużyna  na koniec sezonu była wyżej?
Trening i konsekwencja to jest klucz do lepszego miejsca jeżeli to będzie to mamy szanse być realnie wyżej w tabeli.

Który zawodnik w Pana drużynie był wyróżniającą się postacią w rundzie jesiennej?
Nie chciał bym wyróżniać indywidualnie  ale cieszy mnie zaangażowanie miejscowych zawodników którzy widzą że są częścią drużyny .

Półtora roku występów w B Klasie o stawkę, jak można oceniać dotychczasowa pracę?
Praca w klubach w małych miejscowościach jak Niegowoniczki nie jest zbyt łatwa tym bardziej, że brak wsparcia finansowego z gminy jak i zainteresowanie klubem przez mieszkańców nie jest zbyt wielkie, ale liczymy że wiosną LUKS nie będzie tylko tarczą ale mocną armatą która da radość z grania w piłkę zawodnikom jak i kibicom których jest coraz więcej na meczach

Przez cztery miesiąc będzie Panu bardzo brakować meczu o stawkę, czym Pan sobie rekompensuje brak rozgrywek ligowych?
Jak pamiętam ja zawsze lubiłem grać w piłkę. Po sezonie troszeczkę oddechu odpoczynku a potem hala gram sosnowieckiej lidze halowej także kontaktu z piłka nie tracę tylko utrwalam.

Najważniejszy mecz w rundzie jesiennej? Którego meczu najbardziej szkoda w którym straciliście punkty?
Pierwszy mecz ze Sławkowem przegrany dwa do jednego mając stu procentowe sytuacje przegrywamy. Drużyna oddaje dwa szczały i wygrywa my prowadzimy grę i tego szkoda meczu po którym  trener drużyny ze Sławkowa opuszcza drużynę.Kto aktualnie jest szkoleniowcem drużyny?
Trenerem jest Łukasz Szałyga po meczu z Czarnymi Sosnowiec a wcześniej był Grzegorz Strzelec.

Wracając do ligi która z drużyn Pana najbardziej zaskoczyła i jest w górnej części tabeli a która rozczarowała?
Strzemieszyce bardzo ładnie się prezentują i oni są objawieniem ligi a rozczarowała mnie drużyna Zewu ale teraz pod okiem nowego szkoleniowca będzie tylko lepiej .Nie można nie docenić Czarnych Sosnowiec dobra solidna ekipa raczej na awans do A KLASY.

Czego życzy Pan sobie w Nowym Roku 2020?
Na nowy rok  Życzyć można sobie zdrowia szczęścia  i wytrwania w tym co się robi  zawodnikom i całej ekipie SOSNOWIECKIEJ  B KLASY!!

źródło: własne
foto: własne

FutbolJuraTV