Nie mówmy o tym czego zabrakło bo czeka nas jeszcze druga runda i po 30 kolejce przyjdzie czas na podsumowanie sezonu. Cieszymy się z miejsca w którym jesteśmy, ale jesteśmy, ale jesteśmy świadomi ze jest to dopiero półmetek rozgrywek. - powiedział pomocnik Unii Kosztowy Jakub Borowski.

Proszę o podsumowanie rundy jesiennej?
Jesteśmy bardzo zadowoleni z wicelidera w tabeli, cała drużyna bardzo ciężko pracowała na taki wynik przez cała rundę, stworzyliśmy kolektyw który funkcjonował bardzo dobrze.

Czy jest Pan zadowolony ze swoich występów w jesiennej kampanii?
Jeżeli chodzi o moje występy na boisku pojawiały się momenty lepsze i gorsze, będę się starał tak przepracować zimę aby polepszać swoją formę piłkarska i motoryczna oraz żeby tych lepszych meczy w moim wykonaniu było jak najwięcej.

Czego zabrakło aby osiągnąć lepszy wynik sportowy czyli pierwsze miejsce w tabeli?
Nie mówmy o tym czego zabrakło bo czeka nas jeszcze druga runda i po 30 kolejce przyjdzie czas na podsumowanie sezonu. Tak jak mówiłem cieszymy się z miejsca w którym jesteśmy, ale jesteśmy świadomi ze jest to dopiero półmetek rozgrywek.

Czy Unię Kosztowy stać na pierwsze miejsce na koniec?
Oczywiście ze tak, ale wszystko rozstrzygnie runda rewanżowa.

Który zawodnik w Pana drużynie był wyróżniającą się postacią w rundzie jesiennej?
Michał Chrabąszcz który strzelił 12 goli.

XI Regionu [jesień2019]


Jak się Panu współpracuje z trenerem Sebastianem Idczakiem?
Współpraca wygląda bardzo dobrze. Trener jasno określa czego od nas oczekuje a my staramy się to pokazać na boisku.

Najważniejszy mecz w rundzie jesiennej?
Bardzo prestiżowe mecz były z drużynami Ruchu Radzionków i Szombierkami Bytom ponieważ cenie te kluby za ich długa bogata historie oraz kibiców, a mecz z Szombierkami był dla mnie również bardzo atrakcyjny ponieważ mogłem zagrać z moją dawną drużyną.

Którego meczu najbardziej szkoda w którym straciliście punkty?
Z AKS Mikołów ponieważ wydaje mi się ze zasłużyliśmy minimum na remis w tym meczu.

Przez cztery miesiąc będzie Panu bardzo brakować zielonej murawy, woli Pan pograć na hali czy sztucznej nawierzchni na świeżym powietrzu może siłownia?
Na ten moment przygotowuje się z drużyna GKS Tychy w futsal na mistrzostwa Polski U20, ale również trenuje indywidualnie na siłowni.

Wracając do ligi która z drużyn Pana najbardziej zaskoczyła i jest w górnej części tabeli a która rozczarowała i będzie walczyć o utrzymanie?
Pozytywnie Znicz Kłobuck który jest beniaminkiem a zajmuje 3 miejsce, a rozczarował Grodziec który skończył tamten sezon w górnej części tabeli.

Z innej beczki Hiszpania, Szwecja... i ktoś trzeci. Oczekiwania duże a będzie jak zawsze trzy mecze otwarcia, o wszystko i na pożegnanie?
Mam nadzieje ze nie, wierze w nasza reprezentacje i moim zdaniem potencjał naszej reprezentacji jest bardzo duży.

Czego życzy Pan sobie w Nowym Roku 2020?
Życzę sobie bardzo dobrych meczy w naszym wykonaniu, zdrowia i zdania wszystkich sesji na studiach. Na koniec Chciałbym życzyć szybkiego powrotu do zdrowia Bartku Nowakowskiego który uznał kontuzji kolana oraz życzyć wszystkim wesołych świat.

źródło: własne
foto:  Unia Dąbrowa Górnicza

FutbolJuraTV