Niebiesko-czerwoni w pierwszym spotkaniu kontrolnym w 2020 roku nie zawiedli, pokonując lidera IV ligi opolskiej – Polonię Nysę. Po meczu porozmawialiśmy z trenerem Polonii Bytom, Kamilem Rakoczym, który podsumował pierwszy występ swojego zespołu w nowym roku. Co do osoby Krakowczyka byliśmy przekonani od dłuższego czasu - powiedział Kamil Rakoczy szkoleniowiec Polonii Bytom.

Trenerze, pierwsza gra kontrolna za nami. Polonia Nysa w lidze zaliczyła komplet zwycięstw, jednak w starciu sparingowym z naszą drużyną zabrakło gościom argumentów. Jak trener podsumuje pierwszy występ niebiesko-czerwonych w 2020 roku.
Wysoki wynik tak naprawdę odrobinę zaciemnia obraz gry, gdyż drużyna z Nysy była wymagającym przeciwnikiem, dość powiedzieć, że pierwszy fragment gry pierwszej połowy zdecydowanie należał do gości. Nasza drużyna potrzebowała czasu, aby „zaskoczyć” w tym spotkaniu. Nie przywiązuje dużej wagi do wyniku spotkania, natomiast jest zadowolony z niektórych fragmentów spotkania, tym bardziej że wystąpiliśmy w składzie na dwie różne „11”, tak aby dać szansę gry wszystkim zawodnikom, którzy trenują z nami od początku okresu przygotowawczego.

OBCOKRAJOWIEC REGIONU 2019


Właśnie, szansę gry otrzymali zawodnicy testowani, jak chociażby Sebastian Pociecha, Maciej Radaszkiewicz, Filip Łukasik, Łukasz Wróbel, czy też Kamil Kułagowski. Jak trener ocenia ich postawę?
Maciej Radaszkiewicz to napastnik o parametrach, które byłyby pożądane w naszej drużynie, jednak zawodnik ten nie zostanie z nami dłużej mimo strzelonej w sparingu bramki. Sebastian Pociecha pokazał się z bardzo dobrej strony i zostaje z nami na kolejny tydzień, a decyzję co do jego zakontraktowania zapadną po kolejnym sparingu. Kamil Kułagowski zagrał solidnie, jednak nie będzie miał na swojej pozycji szans rywalizacji o miejsce w składzie. Filip Łukasik udowodnił, że jak na zawodnika z rocznika 2001 posiada spore umiejętności, natomiast decyzja co do jego przyszłości dopiero zapadnie.

Od piątku treningi z drużyną rozpoczął Łukasz Krakowczyk, który jednak początek okresu przygotowawczego zaczął w zespole Ruchu Chorzów. W sparingu z Nysą Łukasz zanotował dwa trafienia, pokazując, że piłka szuka go w polu karnym. Czy Krakowczyk zostanie zawodnikiem Polonii Bytom?
Tak. Co do osoby Krakowczyka byliśmy przekonani od dłuższego czasu. Już w trakcie letniego okienka transferowego składaliśmy zapytanie o możliwość wypożyczenia Łukasza do Bytomia. Łukasz rozpoczął treningi w Chorzowie, jednak dyrektor sportowy był z nim cały czas w kontakcie, a ostatecznie zawodnik trafia do nas. Pozostały już do sfinalizowania kwestie formalne i będziemy mogli ogłosić, iż Łukasz Krakowczyk został zawodnikiem Polonii Bytom.Czy w najbliższym tygodniu możemy liczyć, że do zespołu dołączą kolejne nowe twarze?
Pracujemy jeszcze nad pewnymi ruchami kadrowymi, jednak transfery lubią ciszę. Jestem zadowolony z grupy zawodników, których posiadam w zespole aktualnie, a potencjalny transfer zawodnika ofensywnego może tylko sprawić, że będziemy groźniejsi pod bramką rywali. Czekamy także na decyzje w sprawie Jarka Czernysza, który aktualnie przebywa na obozie z Odrą Opole. Kolejny tydzień powinien wiele wyjaśnić, a zwieńczeniem naszej pracy będzie kolejny sparing, tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie niemiecka drużyna Sparty Lichtenberg.

źródło: ks.poloniabytom.com.pl
foto: slzpn.katowice.pl

FutbolJuraTV