We wtorkowe popołudnie na piętrze klubowego budynku Gwarka Tarnowskie Góry odbyło się spotkanie GRUPY 2010, zatytułowane „Co dalej z Gwarkiem”. Reprezentanci ponad 50-ciu przedsiębiorstw dyskutowali na temat przyszłości Klubu oraz jego osiągnięć w kończącym się nieubłaganie roku kalendarzowym.

W odpowiednio wystrojonej sali piętra klubowego TS Gwarek punktualnie o godzinie 18:00 rozpoczęło się biznesowe spotkanie zrzeszające sympatyków Gwarka Tarnowskie Góry, które oficjalnie otworzyli Prezesi Klubu, panowie Krzysztof Kostka oraz Marek Porada. Wśród obecnych na sali byli reprezentanci Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach, w tym pan Wiceburmistrz Piotr Skrabaczewski, Poseł Ziemi Śląskiej pan Tomasz Głogowski, jak i m.in.  prezesi zarządów tarnogórskich spółek. Na zaproszenie Klubu do wzięcia udziału w spotkaniu przyjął również gość w Tarnowskich Górach niezwykle szanowany. Mowa tutaj o Wiceprezesie Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Jarosławie Brysiu. Oprócz nich na spotkaniu pojawili się również Członkowie Zarządu Klubu, sponsorzy, a także zaprzyjaźnieni z Gwarkiem goście.

Arkadiusz KUCAB: Nie jesteśmy w stanie
utrzymać drużyny w tej klasie...

Początek spotkania miało charakter informacyjny. Przedstawione zostały dokonania Klubu z ostatniego roku zarówno pod względem finansowym, jak i organizacyjnym. Oprócz informacji ze sprawozdań, sporo czasu poświęcono także przyszłości Gwarka Tarnowskie Góry. Przedstawiono strategię rozwoju Klubu, dzięki której Gwarek już w najbliższym czasie będzie mógł jeszcze bardziej się rozwinąć. Poruszono kwestie licencyjne, a także omawiano sytuację pod kątem infrastruktury obiektu. Ze sporym zaciekawieniem zebrani goście mogli usłyszeć także o zagadnieniach sportowych. Pion sportowy reprezentował trener pierwszej drużyny Gwarka, pan Krzysztof Górecko, który podsumował rundę jesienną w wykonaniu swoich zawodników oraz przedstawił koncepcję przygotowań do ligowej wiosny.

Z bardzo dużym zainteresowaniem gości spotkał się również temat uczestnictwa Gwarka w procesie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej, jak i przyszłościowy temat zakupu nowego autokaru dla wszystkich drużyn Gwarka. Po części oficjalnej nadszedł czas na luźne dyskusje na temat przyszłości Klubu. Ze względu na wielu przybyłych gości, tematów do wspólnych rozmów, nie tylko o piłce nożnej, było naprawdę sporo.

źródło: tsgwarek.pl
foto: tsgwarek.pl

FutbolJuraTV