Cidry zdobyły pierwszy punkt dopiero w trzecim meczu!

19 sierpnia 2023, 17:00 – Kłobuck (Sportowa 14)
ZNICZ KŁOBUCK 0:0 RUCH RADZIONKÓW

ZNICZ: Paliwoda – Pałyga, Korczak, Kasprzyk, Wolski (46′ Abderrazzaq), Soluch (46′ Jura), Chłód, Sitek (67′ Dulikowski), Dushkin (59′ Kosin), Kmieć (90′ Bartoszek), Ogłaza. Trener: Adrian Pluta.

RUCH: Strzelczyk – Turczyn, Harmata, Fulianty, Ćwielong – Kwaśniewski, Siwy (87′ Dudziński), Gwiaździński, Zalewski (77′ Brewczyk), Kowalski (72′ Sadlak) – Matysek (57′ Szromek).

W 50 minucie meczu Szymon Matysek (Ruch), nie wykorzystał rzutu karnego Piotr Paliwoda (Zincz) obronił jego strzał.

Cidry dopisują pierwszy punkt w tabeli dopiero w trzecim meczu ligowym! Ruch remisuje w Kłobucku ze Zniczem 0:0. Przez zdecydowaną większość meczu podopieczni Marcina Trzcionki zdominowali gospodarzy, ale nie potrafili wykorzystać nawet najlepszych okazji na gole.
Ruch od początku był zespołem próbującym odbierać rywalowi piłkę jeszcze na jego połowie i tam długimi fragmentami prowadzącym grę. Radzionkowianie mieli jednak problem z finalizowaniem swoich akcji – ich uderzenia były blokowane przez miejscowych, co przekładało się na kolejne rzuty rożne, ale nie dawało prowadzenia. Nie obyło się bez kontrowersji – po dwójkowym ataku Szymona Matyska i Marcina Kowalskiego ten drugi został sfaulowany wychodząc na czystą pozycję, arbiter pokazał jednak zawodnikowi Znicza jedynie żółtą kartkę, pozwalając miejscowym na kontynuowanie gry w komplecie.

Pięć minut po zmianie stron wydawało się, że „Cidry” otworzą wreszcie wynik meczu. W narożniku pola karnego gospodarzy faulowany był Piotr Kwaśniewski, a sędzia podyktował rzut karny. Do „jedenastki” podszedł Szymon Matysek, ale jego intencje wyczuł Piotr Paliwoda, broniąc uderzenie młodego napastnika. Radzionkowianie nie rezygnowali z gry o pełną pulę, a kolejną doskonałą okazję na gola miał Michał Szromek, który jednak po dośrodkowaniu z lewej strony boiska uderzył prosto w bramkarza gospodarzy. Mecz zakończył się bez goli i z niedosytem u gości, choć w końcówce to oni mogli mówić o szczęściu. Najpierw przed stratą gola ratował ich Rafał Strzelczyk, a w doliczonym czasie gry piłka wylądowała na poprzeczce jego bramki.

W kolejnym spotkaniu „Cidry” zagrają w kolejną sobotę o godzinie 17:00 na swoim boisku z Zagłębiem II Sosnowiec.

źródło: Facebook Ruch Radzionków  foto: Z. Taul

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...