Wywiad

KISZEL: Jeśli już musiałbym kogoś wyróżnić to…

Skąd jesteś i jak trafiłeś do Skalniaka?
Jestem z Zawiercia, ale mieszkam w Chorzowie. Do klubu trafiłem po rozpadzie Jurajskiej Szkółki Piłkarskiej Warty Zawiercie. Namówił mnie do tego Kamil Jastrząbek i prezes Dawid Gajecki, którego znałem jeszcze z czasów gimnazjum, gdzie był moim nauczycielem. Nie zastanawiałem się długo nad podjęciem decyzji.

Poziom rywalizacji o miejsce w składzie jest wysoki?
Poziom o rywalizację jest bardzo wysoki. Chłopaki dają z siebie zawsze 100% i nigdy nie można być pewnym gry od pierwszej minuty. Każdy zawodnik, jak już pojawi się na boisku zawsze daje coś od siebie.

Kto na tle drużyny nadto się wyróżnia i dlaczego?
Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie [śmiech]. Każdy zawodnik jest w dobrej formie i daje coś drużynie. Jeśli już musiałbym kogoś wyróżnić to chyba Sławka Liberskiego. Pokazuje od pierwszego meczu kapitalną formę i nie raz już nam ratował skórę.

Swego czasu Łukasz Piszczek również zmienił pozycję atakującego na pozycję prawego obrońcy. Skąd taka zmiana u ciebie?
Całe życie grałem jako skrzydłowy, ale kiedy w jednym meczu sparingowym przed poprzednią rundą trener wystawił mnie na boku obrony, spodobało mi się i zakomunikowałem, że jestem gotowy na grę bardziej z tyłu. I właśnie na tej pozycji zacząłem nowy sezon.

Czy mógłbyś nazwać Łukasza Piszczka swoim wzorem? A jeśli nie jego, to jakiego piłkarza byś nim określił i dlaczego?
Bardzo lubię Łukasza jako piłkarza, podobała mi się jego gra i na pewno coś podpatrzyłem. Jeśli miałbym podać mojego ulubionego bocznego obrońcę to zdecydowanie Dani Alves. Kapitalnie się go oglądało i na pewno jest jednym z lepszych prawych obrońców w historii.

Który zawodnik Skalniaka mógłby zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, wykluczając Pawła Spyrę i Michała Sołtysika?
Kurczę wykluczyłeś mi dwie główne kandydatury [śmiech], jeśli już ktoś ze Skalniaka miałby spróbować swoich sił w prowadzeniu Reprezentacji Polski to dałbym szansę Radkowi, na pewno polepszyłby atmosferę [śmiech].

Gdybyś mógł wskazać swojego kandydata na to stanowisko, to kogo byś wybrał?
Trudna decyzja. W tym momencie uważam, że selekcjonerem powinien zostać Polak. Kadrę trzeba odmłodzić i oczyścić w niej atmosferę, bo ta na pewno nie jest idealna. Jednym z kandydatów do rozważenia na już powinien być, według mnie Michał Probierz, który nieźle radzi sobie w roli selekcjonera młodzieżowej reprezentacji u-21. Jeśli mielibyśmy więcej czasu na odbudowanie reprezentacji to spróbowałbym Marka Papszuna.

źródło & foto: Facebook Skalniak Kroczyce

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *