Sport

Twierdza Iława niezdobyta

16 września 2023, 17:00 – Iława (Niepodległości 11b)
AZS INDYKPOL OLSZTYN 3:1  WARTA ALURON CMC ZAWIERCIE  (23:25, 27:25, 26:24, 27:25)

ALURON CMC:  Tavares, Butryn, Kwolek, Łaba, Zniszczoł, Szalacha, Perry (L) oraz Kozłowski, Gąsior, Cooper, Schamlewski.

Piaty mecz i piąta porażka na hali w Iławie która nie sprzyja siatkarzom Aluron Warta Zawiercie. W meczu inauguracyjnym sezon PlusLigi uległa na wyjeździe Indykpolowi AZS-owi Olsztyn1:3. Spotkanie po raz kolejny odbyło się na obiekcie znajdującym się w Iławie bowiem hala Urania na której występuje na co dzień AZS Olsztyn jest dalej w remoncie. Z piećiu spotkań rozegranyc na obiekcie w Iławie tylko raz Aluron Warta Zawiercie przegrała minimalnie w tie-breaku było to w poprzednim sezonie w meczu ćwierćfinałowym. Natomiast w poprzednich meczach play-off oraz fazy zasadniczej nie udało się wygrać nawet seta podopiecznym Michała Winiarskiego.

Od początku pierwszego seta zaczęła się wymiana ciosów, ale skuteczna gra gości pozwoliły objąć prowadzenie 14:13. Nawet i odskoczyć na dwa punkty, ale gospodarze wyrównali na 21:21 po asie wprowadzonego z kwadratu .Dobra gra przyjezdnych zaowocował, że podopieczni Michała Winiarskiego mieli dwa setbole które zamienili na wygraną partie.

Gospodarze lepiej weszli w drugą partię i po błędach gości prowadzili 4:1. Podopieczni Michała Winiarskiego zrehabilitował się jednak zagrywką oraz pojedynczym blokiem na Karlitzku i było po 9. Gospodarze odpłacili się tym samym i to dwukrotnie, zrobiło się 13:10 dla gospodarzy. Przyjezdni powoli odrabiali straty do stanu 17:17. Jednak pościg zakończył się na remisie a AZS znów odskoczył na trzy punkty. Goście obronili trzy setbole, jednak Olsztyn zakończył druga partie po asie serwisowym.

Początek trzeciej odsłony i to Warta Aluron CMC Zawiercie przejęła inicjatywę czego efektem było prowadzenie 10:6. Wtedy odezwał się brazylijski atakujący, dzięki jego postawie znów mieliśmy remis. Gospodarze byli blisko objęcia prowadzenia jednak nie przyszło im to łatwo na początku choć później i tak dopięli swego a na tablicy widniał wynik 14:12. Po chwili było jednak po 15, bowiem gości skuteczni w bloku a akcję zamknął Kwolek. Kontuzji której doznał jeden z zawodników gospodarzy Szerszeń dodało to skrzydeł gospodarzom. Którzy w końcowe seta mieli tylko punkt zapasu. Niestety w tej odsłonie goście nie poszli za ciosem i w grze na przewagi to Olsztyn wygrał 26:24

Set numer cztery zaczął się tak jak powinien czyli prowadzeniem przyjezdnych 2:0, jednak gospodarze wyrównali i wyszli na prowadzenie 9:7. Kluczowym zawodnikiem Olsztyna był Sapiński dzięki jego bardzo dobrej grze w końcówce czwartego seta to AZS był bliższy końcowego sukcesu prowadząc 19:14. Podopieczni Michała Winiarskiego nie potrafili znaleźć sposobu na tego zawodnika anie odnaleźć rytmu gry. Jednak po aucie gospodarzy i serwisem trafił Kwolek odrabiając straty było 20:18. Wówczas gości swoją dobrą grą poprowadził Butryn i było po 22. Po błędach gospodarzy i to goście mieli pierwszego setbola w czwartej odsłonie. Którego obronił Cezary Sapiński który tego dnia skrupulatnie pracował na miano MVP. Pierwszą piłkę meczową podopieczni Michała Winiarskiego obronili, jednak przy drugiej pomylił się Butryn a ten błąd kosztował punkt który zamknął ten mecz.

1. kolejka: 21-10-2023

gospodarz gość wynik wyniki setów
21-10-2023 14:45 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Skra Bełchatów 3:1 25:20, 25:19, 22:25, 25:20
20-10-2023 17:30 Stal Nysa Jastrzębski Węgiel 0:3 19:25, 28:30, 22:25
21-10-2023 20:30 AZS Olsztyn Warta Zawiercie 3:1 23:25, 27:25, 26:24, 27:25
23-10-2023 17:30 Norwid Częstochowa Ślepsk Suwałki 1:3 23:25, 19:25, 25:20, 16:25
22-10-2023 14:45 Resovia Rzeszów Projekt Warszawa 1:3 25:21, 19:25, 19:25, 17:25

16 Enea Czarni Radom 1 0 0:3 60:76

źródło: aluroncmc.pl – Biuro Prasowe / siatka.org foto: Facebook Indykpol AZS Olsztyn

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...