Wywiad

Bartosz KWOLEK: Najważniejsze, że wygrywamy, a nie to, kto zdobywa statuetkę

Aluron CMC Warta Zawiercie odniosła kolejne zwycięstwo za 3 punkty i pokonała we własnej hali Barkom Każany Lwów 3:0. Dobry występ zaliczył Bartek Kwolek, który zdobył 8 punktów.

Kwolo, statuetka MVP znowu nie powędrowała do ciebie, a tak naprawdę to już kolejny mecz, w którym mógłbyś zdobyć tę nagrodę. To chyba nie jest jednak jakiś specjalny powód do zmartwień?
Na pewno nie, bo nie jestem chudszy o parę stówek za stawianie w szatni. A po drugie, najważniejsze jest to, że wygrywamy i tylko to się liczy. To, kto dostanie statuetkę, jest na pewno sprawą drugorzędną.

Z seta na set wynik był coraz bardziej wyrównany. To poziom naszej gry schodził delikatnie w dół, czy to Barkom Każany Lwów grał coraz lepiej?
Wydaje mi się, że to oni zaczęli grać lepiej. Gramy tak, jak przeciwnik nam pozwala, a Barkom Każany poprawił się w każdym elemencie. W pierwszym secie chyba nie dojechali na halę i może też trochę przestraszyli się tego wszystkiego. W składzie zespołu z Lwowa jest paru nowych chłopaków, dla których to pierwszy sezon w PlusLidze. Nie wiedzą, jak wygląda atmosfera u nas w hali. Na pewno musieli się do tego dostosować. Z seta na set grali coraz lepiej i gdybyśmy mieli rozegrać jeszcze dwa, to jednego z nich mogliby nam ciupnąć.

źródło: rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski – Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie foto: aluroncmc.pl – Biuro Prasowe

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...