Siatkówka

Projekt bez straty seta wyjechał z Zawiercia

Druga drużyna w tabeli PlusLigi zdecydowanie lepsza od trzeciej. Projekt Warszawa po znakomitej grze wygrał w Zawierciu bez straty seta i umocnił się na pozycji wicelidera.

6 grudnia 2023, 17:45Zawiercie (Blanowska 40)
ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE 0:3 PROJEKT WARSZAWA (19:25, 22:25, 22:25)

ALURON CMC WARTA: Tavares, Butryn, Kwolek, Clevenot, Zniszczoł, Bieniek, Perry (L) oraz Łaba, Szalacha

MVP: Artur Szalpuk

Już pierwsze akcje pokazały, że nieprzypadkowo obie drużyny znajdują się w czubie tabeli. Od początku świetnie broniliśmy, ale goście jeszcze lepiej grali blokiem i to oni objęli prowadzenie 6:3. Doszliśmy wprawdzie szybko rywali na punkt, ale oni za chwilę znowu zamurowali siatkę i odskoczyli na 12:7, mając w tym momencie na koncie już pięć oczek tym elementem. Sygnał do pościgu dał Miłosz Zniszczoł, który najpierw skończył długą wymianę atakiem ze środka, a następnie zameldował się w polu serwisowym. Dwie trudne zagrywki pomogły nam punktować i trener Piotr Graban poprosił o czas, bo przewaga jego zespołu stopniała do stanu 15:13. Przerwa pomogła, bo po niej ekipa z Warszawy zrobiła przejście, a następnie Jan Firlej w pojedynkę zatrzymał atak Bartosza Kwolka i dystans znowu wzrósł do czterech oczek. Kolejnego zrywu z naszej strony już nie było i set zakończył się wyraźnym zwycięstwem Projektu.

Początek drugiego seta był wyrównany, a po długiej akcji, zakończonej przez Kwolka, nasza drużyna objęła prowadzenie 6:5 – pierwsze w tym meczu. Dwa asy Artura Szalpuka sprawiły jednak, że rywale uciekli na 10:7. Dopiero w drugiej połowie drugiej partii zanotowaliśmy pierwszy blok punktowy, bo Szalpuk nadział się na ręce Mateusza Bieńka i Patryka Łaby, który wcześniej zmienił Kwolka. Zmniejszyliśmy dzięki temu straty do stanu 15:17, ale przyjmujący Projektu zrehabilitował się lada moment kolejnym asem. Andrzej Wrona, rozgrywający mecz numer 400 w PlusLidze, dołożył jeszcze dwa punktowe bloki i było już 23:18 dla Projektu. Próbowaliśmy jeszcze dogonić rywali, ale różnica była zbyt duża.

W trzecim secie Kwolek wrócił na boisko, ale od razu nadział się na blok Bartłomieja Bołądzia, aczkolwiek musiał radzić sobie z bardzo niewygodną piłką. Nasz zespół potrzebował impulsu, a ten dał Trévor Clevenot, kończąc długą wymianę kapitalnym, pojedynczym blokiem na Bołądziu. Butryn wkrótce trafił potężną zagrywką Damiana Wojtaszka i odskoczyliśmy na cztery punkty. Projekt byłskawicznie zerwał się jednak do pogoni, a my znowu zaczęliśmy popełniać błędy i w efekcie goście wyrównali na 11:11, a za moment objęli prowadzenie po dwóch kolejnych blokach. Wprawdzie znów doprowadziliśmy do remisu, a nawet na moment byliśmy na czele, ale po Szalpuk świetnie minął nasz tróblok na kontrze i znów to ekipa z Warszawy prowadziła 20:18. Bołądź skończył dwa kontrataki i było już 23:19 dla gości. Ostatni punkt meczu zdobył atakiem Kévin Tillie, a statuetka MVP powędrowała w ręce Artura Szalpuka.

10. kolejka: 06-12-2023

gospodarz gość wynik wyniki setów
05-12-2023 15:45 Skra Bełchatów Ślepsk Suwałki 1:3 21:25, 21:25, 25:20, 23:25
05-12-2023 21:00 Jastrzębski Węgiel Trefl Gdańsk 3:0 25:20, 25:20, 30:28
06-12-2023 18:20 Warta Zawiercie Projekt Warszawa 0:3 19:25, 22:25, 22:25
06-12-2023 15:45 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle LUK Lublin 2:3 25:20, 17:25, 25:20, 17:25, 19:21
21-12-2023 20:30 Stal Nysa Cuprum Lubin
06-12-2023 21:00 AZS Olsztyn Barkom Lwów 2:3 25:23, 24:26, 20:25, 25:13, 14:16
07-12-2023 15:45 Norwid Częstochowa Czarni Radom 2:3 25:17, 25:19, 23:25, 13:25, 10:15

16 Enea Czarni Radom 10 2 5:29 706:832

źródło: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...