Siatkówka

[ODPRAWA] Sprawić sobie i kibicom świąteczny prezent

W ostatnim meczu przed świętami Jurajscy Rycerze powalczą o awans do ćwierćfinału Pucharu CEV. Ich rywalem będzie SCM Craiova, która na pewno będzie chciała się zrewanżować za porażkę z pierwszego starcia.

Oba zespoły spotkały się ze sobą tydzień temu. W meczu rozgrywanym w Sosnowcu żółto-zieloni nie mieli większych problemów i pokonali rywali 3:0.

– Jestem bardzo szczęśliwy, bo jako drużyna zagraliśmy świetne spotkanie. Nie straciliśmy nawet na moment naszego skupienia i energii. To ważne, że osiągnęliśmy taki rezultat, bo SCM Craiova to dobry zespół, który mógłby nasze rozluźnienie obrócić na swoją korzyść. Szczególnie, gdybyśmy pomyśleli, że skoro prowadzimy 5-6 punktami, to set jest już wygrany. Z tego powodu bardzo ważne było utrzymanie naszego skupienia na bardzo wysokim poziomie, aby zaliczyć zwycięstwo – mówił po pierwszym meczu Miguel Tavares.

Aby awansować do kolejnej rundy Aluron CMC Warta Zawiercie musi wygrać co najmniej dwa sety. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ drugie spotkanie rozgrywać będziemy na wyjeździe. SCM Craiova udowodniła w 1/16 finału Pucharu CEV, że potrafi być groźna we własnym obiekcie. Wyeliminowała w nim przecież Radnički Kragujevac. W pierwszym, wyjazdowym, meczu przegrała co prawda 2:3 (w tie-breaku 28:30!), ale u siebie odwróciła losy rywalizacji i pokonała serbski zespół 3:1.

Zarówno Jurajscy Rycerze, jak i drużyna z Rumunii nie miały czasu na odpoczynek po pucharowym starciu i w miniony weekend walczyły na ligowych parkietach. Nasz zespół pokonał na wyjeździe PGE GiEK Skrę Bełchatów 3:0. SCM Craiova we własnej hali podjęła natomiast Unireja Dej i również zaliczyła zwycięstwo bez straty seta. Sobotnie zwycięstwo pozwoliło jej utrzymać czwarte miejsce w Divizii A1.

Chociaż nasz zespół będzie grać na wyjeździe, to będzie mógł liczyć na gorące. Do Rumunii przyjechała z nami grupa najwierniejszych kibiców z Jurajskiej Armii. Ponadto, na trybunach zasiądzie około 100 żołnierzy stacjonujących w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Krajowej. Części z nich towarzyszyć będzie rodzina, ponieważ nasz klub zaproponował rodzinom wojskowych bezpłatną podróż samolotem wyczarterowanym na czwartkowe starcie w Rumunii.

Początek spotkania SCM Craiova – Aluron CMC Warta Zawiercie w czwartek, 21 grudnia, o godzinie 18:00 czasu polskiego.

źródło & foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...