Wywiad

Arkadiusz SPIOLEK: Mecz dwóch dobrych drużyn, niestety dla nas punkty zdobyli rywale

Dla wielu osób szczególne spotkanie. Sporo zawodników, jak i osób z zarządu, czy sztabu, w tym ja, było związanych z oboma klubami. Emocjonujący mecz, nie brakowało umiejętności piłkarskich oraz walki i zaangażowania. Początek dla Uranii, swoją intensywnością sprawiła, że potrzebowaliśmy trochę czasu, by złapać rytm. W dalszej części pierwszej połowy obraz gry się bardziej wyrównał, staraliśmy się przejąć inicjatywę, ale na przerwę schodzimy z wynikiem 0:1 oświadczył trener Śląska Świętochłowice.

W drugiej połowie zaczęliśmy grać odważniej, częściej atakowaliśmy i stwarzaliśmy zagrożenie, niestety szybko straciliśmy bramkę po rzucie różnym na 0:2. To pewnie zdefiniowało obraz gry, zmusiło nas do większego otwarcia się i ataku. Po bramce kontaktowej ciągle goniliśmy wynik, Urania wyprowadzała skuteczne kontry, czwartą bramkę straciliśmy w momencie, gdy remis wisiał w powietrzu. Zdecydowanie był to mecz dwóch dobrych drużyn, niestety dla nas punkty zdobyli rywale. Gratuluję Uranii, w rewanżu damy z siebie wszystko. Teraz skupiamy się na zaległym meczu z Wojkowicami – zakończył szkoleniowiec Śląska Świętochłowice Arkadiusz Spiolek po porażce Śląska z Uranią Ruda Śląska Cztery do dwóch.

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...