Sport

Austriacy postawili trudne warunki

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała TSV Raiffeisen Hartberg 3:0 w pierwszym meczu 1/32 finału Pucharu CEV. W rewanżu, który odbędzie się w Austrii we wtorek (31 października), Jurajscy Rycerze będą potrzebowali do awansu dwóch wygranych setów.

25 października 2023, 17:00 – Sosnowiec (ArcelorMittal Park)
WARTA ALURON CMC ZAWIERCIE  3:0 TSV RAIFFEISEN HARTBERG  (25:14, 25:14, 25:21)

ALURON CMC ZAWIERCIE: Tavares, Butryn, Kwolek, Łaba, Zniszczoł, Schamlewski, Perry (L) oraz Cooper, Gąsior, Kozłowski, Gregorowicz (L).

Od początku meczu widać było, że goście nie przyjechali tylko po szybkie trzy zero i pakować się i wracać do siebie. Od pierwszych minut mecz był wyrównany ze wskazaniem na na gospodarzy którzy prowadzili 8:5. Zawodnicy z Hartbergu walczyli jednak dobra  postawa Kwolka zaowocowała prowadzeniem 19:13. Później liczne błędy gości doprowadziły do prowadzenia ośmiopunktowego, ciężko było drużynie przyjezdnej wyjść z tej sytuacji i zaczęli popełniać kolejne błędy. Co doprowadziło do zakończenia pierwszego seta wynikiem 25:14.

Druga odsłona to kontynuacja końcówki pierwszego seta i błąd za błędem graczy z Hartbergu co za tym idzie wyśmienity początek podopiecznych Michała Winiarskiego i prowadzenie 3:0. Od początku drugiego seta Patryka Łabę zastąpił Samuel Cooper. Goście nie mogli złapać rytmu gry i popełniali błędy nie mogli sobie poradzić z serwisami Jurajskich Rycerzy. Na placu gry pojawiło się dwóch nowych zawodników Michał Kozłowski oraz Daniel Gąsior, ten drugi zatrzymał ataki Austriackiego zawodnika. Choć małymi kroczkami Hartberg się zbierał po pierwszym przegranym secie i dobrze grali w bloku jednak nie potrafili tego przekładać tego na grę w kontrze i punktować. Efektem takiej gry było zamkniecie drugiego seta do 14.

Trzeciego seta Jurajscy Rycerze rozpoczęli w składzie na libero Szymon Gregorowicz ,  Kozłowski, Gąsior, Cooper, Łaba, Zniszczoł i Schamlewski. Dla tego pierwszego zawodnika był to debiut w barwach w meczu o stawkę. Gościom udało się objąć pierwszy raz prowadzenie po raz pierwszy kiedy to na tablicy wyników widniał rezultat 5:4. Dzięki serwisom Mariusza Schamlewskiego podopiecznym Michała winiarskiego udało się zdobyć przewagę dwóch punktów i to był przełomowym moment trzeciego seta bo po mimo dzielneji ambitnej walki gości nie udało im się wygrać choćby jednego seta w tym spotkaniu.

Statuetkę MVP przygotowaną przez Klub Kibica odebrał Patryk Łaba, a po stronie drużyny gości wyróżniony został rozgrywający Maximilian Thaller.

źródło & foto: aluroncmc.pl – Biuro Prasowe

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Sport

Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Zawiercia

• 30 sierpnia, 2023
Znakomita frekwencja i cenne nagrody – taki był Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Zawiercia, który został rozegrany w