Powiat

GRANY WEEKEND [8-9 czerwca]

Sezon 2023/2024 powoli dobiega końca w ten weekend po raz ostatni na ligowe boiska wybiegną zawodnicy Piliczanki Pilica, Trzy Korony Żarnowiec oraz Wierbki która walczy o awans do okręgówki do ostatniego gwizdka sędziego w tym sezonie. W sobotnim meczu na Tysiaka z Sarmacją Będzin po raz ostatni po 14 latach gry w barwach Warty Zawiercie wystąpi Patryk Grim (na zdjęciu w meczu MKS Poręba – Warta Zawiercie rozegrany jesienią 2011 roku).

KLASA OKRĘGOWA KATOWICE SOSNOWIEC
KOLEJKA XXVIII
Warta Zawiercie 2:0 Sarmacja Będzin
Łazowianka Łazy [9VI 16] Ruch II Chorzów
Ostoja Żelisławice 5:3 Cyklon Rogoźnik
Unia Kosztowy 0:1 Orzeł Mokre
Urania Ruda Śląska 1:5 AKS Mikołów
Górnik Wojkowice 1:2 Śląsk Świętochłowice
Pogoń Imielin 4:1 Górnik Piaski
GKS II Katowice 3:1 CKS Czeladź

TABELA
1] AKS Mikołów 28 73
2] Ruch II Chorzów 27 61
3] Śląsk Świętochłowice 28 56
4] GKS II Katowice 28 55
5] Górnik Wojkowice 28 52
6] Cyklon Rogoźnik 28 48
7] CKS Czeladź 27 42
8] Górnik Piaski 28 37
9] Sarmacja Będzin 28 34
10] Urania Ruda Śląska 28 33
11] Pogon Imielin 28 32
12] Ostoja Żelisławice 28 29
13] Unia Kosztowy 28 27
14] Warta Zawiercie 28 23
15] Orzeł Mokre 27 19
16] Łazowianka Łazy 27 14

KLASA OKRĘGOWA KRAKÓW I
KOLEJKA XXVI
Przebój Wolbrom 3:0 Piliczanka Pilica
Proszowianka Proszowice 1:1 LKS Skała 2004
Piast Wołowice 3:0 Zieleńczanka Zielonki
Przemsza Klucze 0:2 Legion Bydlin
Laskowianka Laski 4:0 Orzeł Bębło
Bolesław Bukowno 1:1 Promień Przeginia
LKS Niedźwiedź 2:1 Świt Krzeszowice

TABELA
1] Przebój Wolbrom 26 66
2] Zieleniczanka Zielonki 26 54
3] Legion Bydlin 26 53
4] Przemsza Klucze 26 44
5] Proszkowianka Proszkowice 26 44
6] Świt Krzeszowice 26 38
7] Promień Przeginia 26 31
8] LKS Skała 2004 26 31
9] Piliczanka Pilica 26 30
10] LKS Niedźwiedź 26 28
11] Piast Wołowice 25 26
12] Bolesław Bukowno 26 26
13] Laskowianka Laski 26 24
14] Orzeł Bebło 26 16

KLASA OKRĘGOWA CZĘSTOCHOWA LUBLINIEC
KOLEJKA XXVII
Lot Konopiska 1:3 Orzeł Kiedrzyn
KOLEJKA XXVIII
Mechanik Kochcice 6:4 Sparta Szczekociny
Unia Kalety 2:3 Zieloni Żarki
Orzeł Kiedrzyn 1:3 Amator Golce
Warta Kamieńskie Młyny 2:2 Skra II Częstochowa
Liswarta Popów 2:3 Lotnik Kościelec
Stradom Częstochowa 0:2 KS Panki
Liswarta Krzepice 4:0 Jedność Boronów
[PAUZA] Lot Konopiska.

TABELA
1] KS Panki 26 55
2] Zieloni Żarki 26 55
3] Skra II Częstochowa 26 53
4] Liswarta Krzepice 26 53
5] Lotnik Kościelec 26 47
6] Jedność Boronów 26 44
7] Stradom Częstochowa 26 42
8] Warta Kamieńskie Młyny 26 41
9] Amator Golce 27 32
10] Orzeł Kiedrzyn 26 29
11] Unia Kalety 26 28
12] Liswarta Popów 26 23
13] Sparta Szczekociny 27 20
14] Lot Konopiska 26 16
15] Mechanik Kochcice 26 15
16] MLKS Woźniki 23 0
MLKS Woźniki wycofał się po rundzie jesiennej. Jego wyniki anulowane.

KLASA A CZĘSTOCHOWA GRUPA I
KOLEJKA XXV
Skalniak Kroczyce 2:0 Piast Przyrów
Olimpia Huta Stara 1:1 Czarni Starcza
Jura Niegowa 3:0 Metal Rzeki Wielkie
Pilica Koniecpol 3:0 Orkan Rzerzęczyce
Płomień Kuźnica Marianowa 1:5 Sokół Olsztyn
Zieloni II Żarki 3:1 Warta Poraj
[PAUZA] Warta Mstów.

TABELA
1] Pilica Koniecpol 23 55
2] Skalniak Kroczyce 23 54
3] Warta Poraj 23 46
4] Piast Przyrów 23 44
5] Warta Mstów 23 39
6] Olimpia Huta Stara 24 38
7] Jura Niegowa 23 33
8] Zieloni II Żarki 23 27
9] Sokół Olsztyn 23 27
10] Metal Rzeki Wielkie 23 21
11] Okran Rzerzęczyce 23 20
12] Czarni Starcza 22 19
13] Płomień Kuźnica Marianowa 21 3

KLASA A SOSNOWIEC
KOLEJKA XXVII
Źródło Kromołów 4:4 Iskra Psary
Strażak Nowa Wieś 3:2 Zagłębiak Tucznawa
Zew Kazimierz 0:2 Niwy Brudzowice
Górnik Sosnowiec 3:2 KS Preczów
Zagłębie Dąbrowa Górnicza 3:1 AKS 1917 Niwka Sosnowiec
SKS Łagisza 1:1 RKS Grodziec
CKS II Czeladź 0:7 Przemsza Okradzionów

TABELA
1] SKS Łagisza 25 60
2] Niwy Brudzowice 25 60
3] Zagłębie Dąbrowa Górnicza 25 53
4] Przemsza Okradzionów 25 53
5] Źródło Kromołów 26 44
6] CKS II Czeladź 25 44
7] RKS Grodziec 25 41
8] Górnik Sosnowiec 25 37
9] AKS 1917 Niwka Sosnowiec 25 28
10] Zagłęniak Tucznawa 25 26
11] KS Preczów 25 18
12] Zew Kazimierz 25 17
13] Iskra Psary 25 10
14] Strażak Nowa Wieś 25 10
15] Górnik Jaworzno 14 0
Górnik Jaworzno wycofał się z rozgrywek po 8. kolejce. Jego wyniki zostały anulowane.

KLASA A OLKUSZ
KOLEJKA XXVI
Pilica Wierbka 3:3 Przebój II Wolbrom
Pogoń Miechów 3:0(wo) Piliczanka II Pilica
Dłubnia Trzyciąż/Jangrot 2:2 Trzy Korony Żarnowiec
Prądnik Sułoszowa 2:0 Spartak Wielkanoc-Gołcza 8 czerwca, 17:00
Wielmożanka Wielmoża 3:4 Strumyk Zarzecze 8 czerwca, 16:00
Błysk Zederman 3:1 Centuria Chechłoa
Spartak Charsznica 2:1 Bolesław II Bukowno 8 czerwca, 17:00

TABELA KOŃCOWA SEZONU 2023/2024
1] Pogoń Miechów 26 63  
2] Przebój  II Wolbrom 26 62
3] LTS Wierbka 26 59
4] Strumyk Zarzecze 26 48
5] Wielmożanka Wilmoża 26 41
6] Spartak Charsznica 26 37
7] Centuria Chechło 26 36
8] Trzy Korony Żarnowiec 26 33
9] Prądnik Sułoszowa 26 32
10] Spartak Wielkanoc – Gołcza 26 31
11] Bolesław II Bukowno 26 28
12] Piliczanka II Pilica 26 24
13] Błysk Zederman 26 15
14] Dłubnia Trzyciąż/Jangrot 26 14

KLASA B SOSNOWIEC
KOLEJKA XXV
Warta II Zawiercie 2:3 UKS Sławków
Sarmacja II Będzin 0:3 (wo) Źródło II Kromołów
Jedność Strzyżowice 2:7 Górnik II Piaski
Błękitni Sarnów 1:2 Zagłębie II Dąbrowa Górnicza
Górnik II Wojkowice 8:3 Promień Strzemieszyce Małe
JavaFit Sosnowiec 2:11Czarni Sosnowiec
[PAUZA] Unia Ząbkowice.

TABELA
1] UKS Sławków 23 66
2] Unia Ząbkowice 23 58
3] Górnik II Wojkowice 24 51
4] Czarni Sosnowiec 23 47
5] Warta II Zawiercie 23 33
6] Górnik II Piaski 23 30
7] Jedność Strzyżowice 23 28
8] Promień Strzemieszyce Małe 23 28
9] Błękitni Sarnów 23 27
10] Źródło II Kromołów 23 19
11] JavaFit Sosnowiec 23 18
12] Zagłębie II Dąbrowa Górnicza 23 15
13] Sarmacja II Będzin 23 19
Sarmacja II Będzin wycofała się z rozgrywek po 19. kolejce.

KLASA B CZĘSTOCHOWA II
KOLEJKA XVIII
Sparta II Szczekociny/Irządze 1:2 Orły Kusięta
Jura II Niegowa 0:3(wo) MKS II Myszków
Lelovia Lelów 0:0 KS Kotowice
Start Soborzyce 3:1 Grom Poczesna
KS Złoty Potok 3:2 Dąbrowianka Dąbrowa Zielona
[PAUZA]GKS Koziegłowy.

TABELA
1] MKS II Myszków 19 48
2] Lelovia Lelów 19 47
3] Grom Poczesna 19 38
4] KS Kotowice 19 33
5] Start Soborzyce 20 27
6] Sparta II Szczekociny/Irządze 19 22
7] GKS Koziegłowy 19 20
8] Dąbrowianka Dąbrowa Zielona 19 20
9] Orły Kusięta 19 19
10] KS Złoty Potok 19 16
11] Jura II Niegowa 19 12
Jura II Niegowa wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

źródło: własne / 90minut.pl  foto: własne

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

  • 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w