Siatkówka

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn – Koźle pokonana w półfinale

Betfan_APP6 października 2023, 20:40 Nysa (Sudecka 23)
GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 0:3 (22:25, 18:25, 21:25) ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE

ALURON CMC: Tavares, Butryn, Kwolek, Clevenot, Zniszczoł, Szalacha, Perry (L) oraz Gąsior, Łaba.

MVP: Trévor Clevenot

Siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie zajęli drugie miejsce  turnieju Copernicus Volleyball Cup w Toruniu który odbył się w dniach 4-5 października w decydującym pojedynku ulegając 1:3 Projekt Warszawa.

Natomiast 7 października w Turnieju Legend w Nysie w półfinale drużyna Roberto Rotariego pokonała 3:0 Grupa ZAKSA Azoty Kędzierzyn-Koźle. Jurajscy Rycerze wystąpili Sama Coopera który walczy z drużyną Kanady o Igrzyska Olimpijskie natomiast z powodu kontuzji tego dnia odpoczywali Mateusz Bieniek i Tomasz Kalembik. ZAKSA przystapiła do zawodów bez zawodników którzy w barwach reprezentacji Polski i USA parę godzin wcześniej świętowali awans na Igrzyska Olimpijskie.

Początek pierwszego seta zdecydowanie należał do podopiecznych Reberto Rotariego, choć z biegiem się wyrównał i nawet  to drużyna z Kędzierzyna – Koźla objęła prowadzenie jednak nie na długo. Jurajscy Rycerze kontrolowali przewagę, a po jednym z ataków z lewego skrzydła Trévorow Clevenot zamknął pierwszy set wynikiem 25:22.

Zagrywka była jedyną bronią jaką siatkarze ZAKSY byli wstanie utrzymać dystans w drugim secie. Jednak Jurajscy Rycerze wykorzystywali wszystkie błędy bezlitośnie i bardzo dobrze spisywali się w ataku, krok po kroku powiększając dystans. Druga odsłona do 18 zamknięta przez Bartosza Kwolka na side oucie.

Trzeci set to jedyna zmiana w składzie Aluron CMC Warta Zawiercie, Karol Burtyna opuścił boisko a w jego miejsce pojawił się Daniel Gąsior. Który jak się potem okazało zamknął trzeciego seta do 21 i cały mecz trzy do zera. Jednak po kolei trzeci partii to praktycznie kopia pierwsze gdzie Jurajscy Rycerze trzymali rywali na bezpieczny dystans i choć w końcówce seta ZAKSA zabrała się za odbranianie strat jednak nie była w stanie doprowadzić nawet do wyrównania i ten set również wygrany przez podopiecznych Roberto Rotariego.

źródło: aluroncmc.pl foto: Facebook PGS Stal Nysa

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...