Siatkówka

Hartberg zdobyty teraz pora na dobrze już znany bułgarski zespół

Pierwsze spotkanie 1/32 finału Pucharu CEV w Sosnowcu siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie przeszli spacerkiem pokonując TSV Raiffeisen Hartberg, drugim tak łatwo nie było ale pojedynek zakończył się takim samym rezultatem co dało awans do kolejnej rundy.

31 października 2023, 18:00Stadtwerke (Hartberg-Halle)
SV RAIFFEISEN HARTBERG 0:3 ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE (23:25, 20:25, 20:25)

ALURON CMC WARTA: Tavares, Butryn, Cooper, Łaba, Zniszczoł, Schamlewski, Gregorowicz (L) oraz Perry, Kozłowski, Gąsior

Do rewanżowego pojedynku siatkarze z Zawiercia przystąpili w 12-osobowym składzie bez Bartosza Kwolka oraz Mateusz Bieniek. Gospodarze chcieli wykorzystać atut własnych murów, natomiast trener miejscowych Markus Hirczy zapewniał że gra jego drużyny w rewanżu będzie wyglądała zdecydowanie lepiej. Słowa szkoleniowca potwierdziły się od początku spotkania i gospodarze prezentowali się naprawdę dobrze i popełniali bardzo mało błędów. Gdy na tablicy wyników widniał wynik 19:15 i to goście byli bliscy zakończenia seta wówczas gospodarze ruszyli w pościg. W kluczowym momencie tej odsłony duet Miłosz Zniszczoł oraz Karol Butryn przeciągnęli szalę zwycięstwa na stronę podopiecznych Michała Winiarskiego.

Druga partia to zdecydowana przewaga Jurajskich Rycerzy, świetnie spisywał się Mariusz Schamlewski wraz z Patrykiem Łabą czego efektem był wynik 11:5.  Tyma razem nie udało się gospodarzom podjąć rękawic w tym secie i nie byli w stanie dogonić gości. Seta zamknął Zniszczoł i awans Aluron CMC Warty Zawiercie do kolejnej rundy stał się faktem.

Set numer trzy drużyna z Zawiercia rozpoczęła w wyjściowym zestawieniu, z biegiem czasu na placu gry pojawili się Kozłowski i Gąsior. Ten drugi bardzo dobrze zaprezentował się w tym secie, do tego szkoleniowiec przyjezdnych dokonywał roszad w ustawieniu. Przy stanie 24:20 znów dał o sobie znać duet Gąsior i Kozłowski a po ich akcji piłka uderzona po rekach wylądowała na aucie, ten punkt zapewnił zwycięstwo. Tuż po ostatniej akcji kibice zgromadzeni w hali Stadtwerke-Hartberg-Halle, a w śród nich grupa z Zawiercia podziękowali aktorom spektaklu owacją na stojąco.

W 1/16 finału Pucharu CEV Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzy się z drużyną Hebaru Pazardżik. Z bułgarskim klubem Jurajscy Rycerze ryzowali już w sezonach 2019/2020 (Puchar Challenge) oraz 2022/2023 (Liga Mistrzów), a wszystkie cztery mecze kończyły się zwycięstwem drużyny z Zawiercia. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Sosnowcu, najprawdopodobniej w czwartek, 23 listopada a rewanżu, który odbędzie się w Pazardżiku 29.11 (środa) o 18:00.

źródło & foto: aluroncmc.pl – Biuro Prasowe

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...