Powiat

Igor Kolanko 4:2 Łazowianka Łazy

W ostatnich towarzyskich zimowych derbach powiatu zawierciańskiego Źródło Kromołów pokonał na własnym obiekcie Łazowiankę Łazy choć do przerwy to podopiczeni Tomasza Krawczyka prowadzili w tym spotkaniu.

17 marca 2024, 15:00Kromołów (Browar 7)
ŹRÓDŁO KROMOŁÓW 4:2 ŁAZOWIANKA ŁAZY
Kolanko x4  – D. Nowak, A. Piżuch

ŹRÓDŁO: Mikoda – Zamora, Surowiec, Makuch, Juan, Kolanko, Kuśmierski, Owcarz, Wacławik, Paliga, Gajewicz. Grali także: T. Kukułka, Turczyn.

ŁAZOWIANKA: M. Pająk – Osiecki, M. Białek, Szczypa, Wilk – Testowany I, Testowany II, Ł. Piżuch, A. Piżuch, Nowak – Łuszczyński. Grali także: Testowany III, Pająk K., Gąsior, Bereda, Gołda, H. Maciążek, Michniewski, Laskowski, Testowany IV.

Mecz dla obu drużyn bardzo ważny z jednego względu za tydzień rusza liga. Każda drużyna ma coś do udowodnienia w rundzie rewanżowej Źródło Kromołów, ma duże szanse aby rywalizować o to jedyne miejsce do awansu choć łatwo nie będzie mieć bo już w pierwszej kolejce zmierzy się z solidnym rywalem z Brudzowic a Łazowianka Łazy broni się przed spadkiem i testuje ściąga wielu zawodników aby mogli grać na poziomie okręgówki kolejny sezon. Pokazali to zaraz od pierwszej minuty kto tu rządzi kto jest lepszy Źródło Kromołów nie potrafiło sobie poradzić z ustawieniem Kolejarza i ich gra ograniczała się do obrony i wielu interwencji Mikody któremu koledzy zafundowali niezłe strzelanie na bramkę robił co mógł a mimo to padły tylko dwie bramki. W Źródło znakomity występ zaliczył Igor Kolanko który pokazał ogromne chęci gry co przełożyło się na kolejne jego bramki. Pierwsza połowa zakończona wynikiem jeden do dwóch.

Druga połowa niespodziewana Łazowianka ze znakomitej gry obniżyła loty co skrzętnie wykorzystali podopieczni Damiana Kota a dokładnie wspomniany wcześniej Igor Kolanko który wiedział gdzie ma być i kiedy choćby wrzutka Bartka Wacławika trafia w Igora i piłką wpada sama do bramki, ale to nie koniec dobrej gry drużyny z najstarszej dzielnicy Zawiercia. Która potrafiła przełamać rywala i oddawała następne ciosy w postaci bramek Igora Kolanko który pewnie wykorzystał rzut karny i skompletował hattricka w tak trudnym meczu. To jednak nie był koniec bramek w tym dniu dołożył jeszcze jedną w zamieszaniu podbramkowym znalazł się idealnie umieszczając piłkę w siatce. Gospodarze podtrzymują formę dobrych tylko 45 minut co pokazał nie tylko mecz z Łazami. Źródło w pełnym składzie jest bardzo groźne trudne do pokonania oby frekwencja zawodników była 100% na meczach bo jest o co grać a raczej w drużynie z Kromołowa niczego nie brakuje. Ławka Turczyn pokazał się z dobrej strony tym razem wszedł na boisko i widać że okres przygotowawczy potraktował poważnie Kukułka.

ŹRÓDŁO KROMOŁÓW
TOWARZYSKO ZIMĄ 2024
[03II] LO 1:7  Lotnik Kościelec
[10II ] A 9:3 Jura Niegowa
[17II] LO 2:6 A Piliczanka Pilica
[24II] LO 0:5 Spójnia Osiek
[02III 15] 3:2 LTS Wierbka
[09III 18] A 2:2 Piast Przyrów
[16III g14] 2:4 Łazowianka Łazy

źródło: własne foto: Facebook Źródło Kromołów

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

  • 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w