18 czerwca 2022
, 11:00 - Sosnowiec (Kresowa 1) boczne boisko
ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC 4:0 SPARTA KATOWICE
Popczyk 3(k), 33(k), Troć 52, Kopeć 88
ZAGŁĘBIE II: Frankowski – Chęciński, Kopeć, Uthke-Nowak – Kaczmarek (75’ Wołowiec), Barć, Hałatek, Kozłowski (60’ Kłosek) – Terbalyan (85’ Uchnast), Popczyk, Troć (62’ Chechelski).
SPARTA (wyjściowy): Pieczonka – Krawczyk, Szal, Sarzała – Sobotka, Hołota, Będkowski, Markosyan, Witkowski – Gielza, Wlaź.
Już w I części można było zamknąć spotkanie po myśli sosnowiczan, ale Damian Hałatek i Jakub Kaczmarek nie wykorzystali idealnych okazji. Po drugiej stronie mieliśmy groźny strzał Bartosza Sobotki w 17 minucie, pewnie obroniony przez Szymona Frankowskiego. I odsłonę zakończyło uderzenie głową Tomasza Hołoty, po rzucie rożnym, z którym nie miał problemów Szymon Frankowski.
Dodajmy, że Hołota to były zawodnik Zagłębia Sosnowiec (sezon 2019/20), wcześniej występujący w kilku ekstraklasowych drużynach. Hołota nie prezentował jednak dawnej formy, poruszając się po boisku dość statycznie. Swoim doświadczeniem i mądrością piłkarską pomagał jednak młodszym kolegom. W ekipie Sparty był jeszcze Sebastian Gielza, który miał epizod w Sosnowcu.
W drugiej połowie to katowiczanie byli częściej przy piłce, starając się szybko odrobić strat. Ale mimo optycznej przewagi to nasz zespół wypracował sobie groźniejsze sytuacje. Najładniejsza akcja była dziełem Michała Barcia, który w 85 minucie w polu karnym potraktował trzech graczy gości niczym tyczki slalomowe, oddając w finale mocny strzał. Szkoda tylko, że piłka poszybowała ponad poprzeczką.

Trzy rozegrane mecze, 89 zdobytych punktów i 146 strzelonych goli. Mateusz Popczyk królem strzelców z 35 bramkami na koncie. Drugi zespół Zagłębia Sosnowiec w wielkim stylu wywalczył awans do IV ligi. To historyczny sukces naszej młodzieży, bowiem po raz pierwszy w XXI wieku druga drużyna zagra na tym poziomie rozgrywkowym!
Link reklamowy: OTWÓRZ KONTO w BETFAN z FutbolJura , WPŁAĆ I GRAJ BEZ RYZYKA! WYGRYWASZ lub kasa wraca do Ciebie! 600 złotych BEZ RYZYKA!!!
źródło & foto & video: zaglebie.eu |