Powiat

Jasny sygnał Warty Zawiercie przed tygodniem to był wypadek przy pracy

Sparta Szczekociny i Jura Niegowa to kolejnych dwóch rywali z którymi zmierzyli się podopieczni Bartosza Zachary w ramach przygotowań do rundy wiosennej i walki o utrzymanie w Klasie Okręgowej Katowice Sosnowiec która od nowego sezonu będzie nosiła nazwę III Liga Śląska.

3 lutego 2024, 9:00Zawiercie (Boisko Orzeł)
KP WARTA ZAWIERCIE 2:0 LKS JURA NIEGOWA
Dąbrowski x2

WARTA: Testowany – P. Nowakowski, Kurek, Turno, Kobos, Strąk, Rauk, Bulski, Janeczek, Mikrut, Dąbrowski.

Mecz całkiem wyrównany, obie drużyny stwarzały sobie sporo okazji. Pierwsza Bramka Dąbrowskiego to strzał do pustej bramki po minięciu się z piłką bramkarza Jury poza polem karnym. Drugi gol Dąbrowskiego to precyzyjny strzał z 18 metrów tuż przy słupku. Wygrała drużyna skuteczniejsza, która potrafiła wykorzystać nadarzające się okazje.

W trzecim meczu towarzyskim rozegranym tej zimy Warta Zawiercie pokonała siódmą drużynę Klasy A Częstochowa II – Jurę Niegowa.

3 lutego 2024, 11:00Zawiercie (Boisko Orzeł)
KP WARTA ZAWIERCIE 3:2 SPARTA SZCZEKOCINY
Maszczyk, Pacholczak, Migdał – Łuszcz, Walasek

WARTA: Kowalczyk – Furgacz, Migdał, Gajda, Pacholczak, Kubasik, Duda, Brzostkiewicz, Maszczyk, Kwaśniak, Trojak.

SPARTA: Widawski –  Gała, D. Nowak, Kubara, Walasek, Gawroński, Wróbel, Łuszcz, Minor, Kowalski, Cichoń.

Bramki dla Warty Zawiercie głownie strzelone po błędach przyjezdnych którzy ciągle gonili wynik w tym spotkaniu. Na pierwszy sparing dobre przetarcie dla Sparty Szczekociny a podopieczni Bartosza Zachary mogli więcej ustrzelić w tym meczu ale dobrze dysponowany tego dnia Emil Widawski był na posterunku.

W czwartym meczu towarzyskim rozegranym zimą 2024 podopieczni Bartosza Zachary pokonali piętnasty zespół Klasy Okręgowej Częstochowa Lubliniec – Spartę Szczekociny.

TOWARZYSKO ZIMĄ 2024
WARTA ZAWIERCIE
[27I] 4:6 LO Piliczanka Pilica
[27I] 1:9 LO CKS Czeladź
[03II] 2:0 A Jura Niegowa
[03II] 4:2 LO Sparta Szczekociny
[10II 12] IV MKS Myszków
[17II 11] A LKS Kamienica Polska
[21II 18:30] IV Przemsza Siewierz
[24II 9] A Skalniak Kroczyce
[02III 11] LO Zieloni Żarki
[09III 9] A Zieloni II Żarki
[09III g14] IV Hetman Włoszczowa

źródło: własne foto: własne

 

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

  • 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w