Region

Jedyne co można wynieść z tego spotkania to że się odbyło i tyle

Zainteresowani przybyli spotkanie się odbyło, i jaki jest jego efekt? Żaden problem zostaje nie rozwiązany… Może sztuczne boisko w innym miejscu?

SPOTKANIE KTÓRE NIC PRZYNIOSŁO
W Urzędzie Miasta Zawiercie odbyło się spotkanie w którym przedstawiciele Klubów z regionu z władzami odpowiedzialnymi . Tematem było rozwój infrastruktury sportowej w Zawierciu a dokładnie chodzi o boisko Włókniarz znajdujące się przy ulicy 11-go listopada. Na które miasto dostało dotacje 1,5 mln zł powstał ładny projekt co potem się okazało… na całą inwestycje potrzeba około 3,2 mln czyli brakuje drugie tyle. Otrzymane dofinansowanie zakłada modernizacje boiska, budowę oświetlenia, piłkochwytów i zagospodarowanie otoczenia boiska, jednak nie obejmuje budowy szatni i tutaj pojawia się problem. Z własnych środków trzeba wygospodarować 1.6 mln zł oraz fundusz na budowę szatni. Tylko skąd wziąć kasę?

W POLITYKĘ SIĘ NIE BAWIMY
FutbolJura.pl politykę się nie bawi i nie mieszamy, jednak pojawił się problem jakoś trzeba go rozwiązać bo nie ma komu znaleźć reszty kasy, żeby projekt doprowadzić od początku do końca. Trwają polityczne przepychanki i zwalanie winy jednych na drugich. Jaki będzie efekt tego wszystkiego? Ciężko powiedzieć. Cała sytuacja pozostanie do oceny przez Wyborców którym sport leży na sercu, kiedy po raz kolejny pójdą na głosować w  wyborach.

PROBLEM Z HALĄ
Brak drugiego pełnowymiarowego piłkarskiego boiska ze sztuczną nawierzchnią to nie jedyny problem z infrastrukturą sportową w Zawierciu. Kolejny to hala gdzie grają Jurajscy Rycerze która nie spełnia warunków do rozgrywania spotkań w europejskich pucharach i co za tym idzie swoje mecze „domowe” rozgrywają na hali w Sosnowcu. Podstawowy mankament hali przy Bolanowskiej 40 to sufi który jest za nisko, hala była budowana lata temu głównie pod piłkę ręczna a i tak pewnie kto był na tym obiekcie widział, że oglądając spotkanie z trybun nie widać linii bocznej boiska która znajduje się pod trybuną. Pojedynkom siatkarskim to nie przeszkadza, ale oglądając futsal trzeba się nagimnastykować żeby wszystko zobaczyć.

MOŻE INWESTYCJA W BOISKO NA B7?
W kuluarach mówi się nieoficjalnie, że gdyby te pieniądze miały nie zostać wykorzystane na renowacje boiska Włókniarz to można byłoby sztuczną nawierzchnie z tych funduszy wykonać na boisku bocznym w Kromołowie na B7. Infrastruktura jest już postawiona można powiedzieć że świeżo co postawione budynki. Boisko ze sztucznym oświetleniem też jest tylko brakuje trybun i sztucznej nawierzchni. Pytanie czy taka opcja wchodziłaby w grę? Jednak gdyby fundusze miałyby nie zostać wykorzystane na remont Włókniarza to lepiej zainwestować to w boisko w Kromołowie bo to przecież też cześć miasta Zawiercie a dokładnie najstarsza jego dzielnica.

źródło: własne foto: własne

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Region

Has Day He Won’t Soon Forget Denny Backup At Ready to Use!

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available but the majority have suffered alteration in that some injected