Jurajscy Rycerze pokonali beniaminka w trzech setach

Jurajscy Rycerze w czwartek odrabiali ligowe zaległości, przed własną publicznością na hali B40  w ramach drugiej kolejki do pojedynku stawili się siatkarze beniaminka PlusLigi Exact Systems Hemarpol Częstochowa.

9 listopada 2023, 20:00 – Zawiercie (Blanowska 40)
WARTA ALURON CMC ZAWIERCIE  3:0  EXACT SYSTEMS HEMARPOL CZĘSTOCHOWA
(25:22, 25:22, 25:14)

ALURON CMC WARTA: Tavares, Butryn, Cooper, Łaba, Zniszczoł, Schamlewski, Gregorowicz (L) oraz Perry, Kozłowski, Gąsior.

MVP: Miguel Tavares Rodrigues

Od początku pojedynku to gospodarze narzucili własne warunki efektem tego było 6:1, jednak zespół z Częstochowy nie przyjechał do Zawiercia po najniższy wymiar kary i z prowadzenia zrobiło się 15:13, goście złapali wiatr w żagle i poprawili swoją grę. W krańcówce seta gospodarze mieli przewagę 22:19. Pierwszą piłkę setową zespół z Częstochowy obronił a w drugie przy zagrywce zawodnik przyjezdnych trafił w siatkę

Podrażnieni w drugim secie goście pokazali że nie będzie to łatwy mecz i prowadzili już 1:4. Jednak Jurajscy Rycerze zabrali się do odrabiania strat i po chwili było 5:6 a po kolejnych trzech akcjach było 7:7. Następne trzy akcje w pojedynku zmieniły wynik 9:8 i wtedy ruszyła maszyna podopieczni Michała Winiarskiego złapali dystans na 14:10. W kolejnych akcjach to walka punkt za punkt, pod koniec drugiego seta przewaga stopniała do dwóch punktów 22:20. Taka przewaga utrzymała się już do końca, po raz kolejny w tym meczu w przy drugiej piłce setowej goście popełnili bład. Tym razem nie trafili z akcji w pole gry.

Trzecia odsłona spotkania podopieczni Michała Winiarskiego łapią przewagę, najpierw 5:1 później 8:3 i z biegiem seta ta przewaga rosła do 12:4 po dwóch blokach drużyny miejscowych.  Wydawało się, że wygrana w trzecim secie i całym meczu to tylko kwestia czasu i tak się stało 19:10 a po chwili na tablicy wyników widniał wynik 24:12. Po raz kolejny w tym spotkaniu seta zakończyli goście po swoim błędzie i podobnie jak przy pierwszym secie był to błąd na zagrywce. MVP zawodów został w

źródło: aluroncmc.pl – Biuro Prasowe foto: własne

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...