Siatkówka

Jurajscy Rycerze się nie zatrzymują wygrana numer siedem z rzędu i szósta do zera!

Aluron CMC Warta Zawiercie wykonała pierwszy krok w kierunku 1/8 finału Pucharu CEV. Jurajscy Rycerze pokonali w ArcelorMittal Park w Sosnowcu Hebar Pazardżik 3:0 i w rewanżu w Bułgarii, który odbędzie się w środę (29 listopada) do awansu wystarczą im dwa wygrane sety.

16 listopada 2023, 21:00 Sosnowiec (ArcelorMittal Park) 
WARTA ALURON CMC ZAWIERCIE  3:0 HEBAR PAZARDŻIK (25:19, 25:13, 25:18)

ALURON CMC WARTA: Tavares, Butryn, Kwolek, Clevenot, Zniszczoł, Bieniek, Perry (L) oraz Łaba, Schamlewski, Gąsior

MVP: Mateusz Bieniek

W pierwszych minutach spotkania walka toczyła się punkt za punkt, a gracze z Pazardżika sprawiali nam duże problemy zagrywką. Dopiero seria, gdy w polu serwisowym pojawił się Bartosz Kwolek, pozwoliła nam odskoczyć na 11:7. Sygnał do pościgu dał gościom ich kapitan, Wiktor Josifow, który zatrzymał na środku Mateusza Bieńka, a następnie zameldował się za linią 9. metra. Jego mocne ciosy odrzucały nasz zespół od siatki, co pomogło Hebarowi nie tylko wyrównać, ale nawet objąć prowadzenie 13:12 po skutecznej kontrze Rozalina Penczewa. W końcówce Jurajscy Rycerze odjechali jednak rywalom. Najpierw na lewym skrzydle nie poradził sobie Todor Walczew, chwilę później Christian Dimitrow nadział się na blok Trévora Clevenota, pomylił się też Penczew i w efekcie mieliśmy aż pięć piłek setowych. Już pierwszą wykorzystał Bieniek, serwując asa.

Rytm odnaleziony na zagrywce w decydującej fazie pierwszej partii utrzymaliśmy również po zmianie stron. Od początku przyjmujących drużyny przeciwnej odrzucali kolejno Bieniek, Butryn, Clevenot czy Miguel Tavares, po którego bezpośrednim punkcie zza 9. metra prowadziliśmy już 13:6. Kwolka zastąpił Patryk Łaba, który również ukąsił graczy Hebaru serwisem, a następnie pozostał na boisku. Nasz zespół przejął zupełnie kontrolę nad grą, dominując w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i w efekcie powiększając przewagę do dwucyfrowych rozmiarów. Seta zakończył serwis Penczewa w siatkę.

Po równych pierwszych akcjach trzeciej partii odskoczyliśmy na 8:4 dzięki serii punktów, podczas której bloki zanotowali Bieniek i Tavares. Hebar próbował jeszcze walczyć, ale nasza linia przyjęcia radziła sobie doskonale z mocnymi zagrywkami Bułgarów. Na boisku pojawili się Mariusz Schamlewski oraz Daniel Gąsior. W tym zestawieniu dowieźliśmy bezpieczną przewagę do końca. Statuetkę MVP z rąk Klubu Kibica z Zawiercia otrzymał Mateusz Bieniek.

źródło & foto: aluroncmc.pl – Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...