Siatkówka

Jurajscy Rycerze wygrają drugi raz z rzędu trzy do zera

Podopieczni Michała Winiarskiewgo odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu bez straty seta Aluron CMC Warta Zawiercie odniosła drugie z rzędu pokonując na wyjeździe Czarnych Radom.

13 listopada 2023, 18:00Radom (Struga 63)
ENEA CZARNI RADOM 0:3 ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE (18:25, 17:25, 20:25)

ALURON CMC WARTA: Tavares, Butryn, Kwolek, Clevenot, Zniszczoł, Bieniek, Perry (L) oraz Gąsior, Szalacha, Kozłowski

MVP: Trévor Clevenot

Od początku spotkania warunki dyktowali przyjezdni, efektem tego było szybko objęte prowadzenie 4:1. Dobrze funkcjonował blok obronny drużyny gości i tak zrobiło się 7:11. Przewaga była tak duża, że Czarni nie zdołali już w tym secie nawet doprowadzić do wyrównania. Od wyniku 15:17 nie było mowy aby gospodarze choćby na dwa punkty zbliżyli się i tak pierwsza odsłona zakończona do 18.

Od początku drugiego seta trwały siatkarskie szachy, jednak ostatnie słowo znów należało do podopiecznych Michała Winiarskiego i udało im się odskoczyć na trzy oczka było 7:4. w dalszej części gry trwała wymiana ciosów i tak Czarni zbliżyli się na dwa punty było 11:13. Gdy wydawało się, że miejscowi złapali wiatr w żagle, Jurajscy Rycerze wygrali pięć kolejnych akcji i nie dali sobie odebrać  przewagi do końca drugiej odsłony. Seta zakończyli gospodarze po nie trafiając piłką w boisko po serwisie.

Goście w trzeciej partii poszli za ciosem i szybko objęli prowadzenie 7:4 jednak Czarni nie dawali za wygraną i doprowadzili do wyrównania po raz pierwszy w tym spotkaniu dogonili gości. To tylko podrażniło podopiecznych Michała Winiarskiego którzy znów odskoczyli rywalom na 14:11 a chwilę później było już 17:13 i zamknięcie meczu było coraz bliżej. Przewagi Jurajscy Rycerze nie dali sobie już odebrać a mecz zamknął atakiem Daniel Gąsior  który pojawił się w trzecim secie.

16-11-2023 16:00 Jastrzębski Węgiel Czarni Radom
14-11-2023 17:30 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle GKS Katowice 3:1 28:26, 25:15, 21:25, 25:23

16 Enea Czarni Radom 5 0 1:15 335:412

źródło: aluroncmc.pl – Biuro Prasowe / siatka.org  foto: facebook.com/EneaCzarniRadom – Facebook Enea Czarni Radom

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...