Wywiad

Kamil CHOLERZYŃSKI: Nie jesteśmy Manchester City żeby przed meczem dopisywać sobie punkty

źródło: Facebook 1

Czy wynik spotkania z Wartą Zawiercie odzwierciedla to co działo się w meczu?
Myślę, że wynik nie odzwierciedla tego co się działo na boisku mieliśmy dużo sytuacji które powinny być wykorzystane, były to sytuacje na 3-0 , które by zabiły ten mecz. Dwa razy wyszliśmy sam na sam z bramkarzem. Były to kluczowe momenty jeśli chodzi o dalszą część spotkania

Z czego wynikała utrata bramki kontaktowej zbyt duża pewność siebie? Co trzeba zmienić aby uniknąć takich wpadek w kolejnych meczach?
Myślę, że zbyt szybko uwierzyliśmy, że w tym meczu nic nam się nie może stać. Zespół Warty Zawiercie po przerwie zmienił ustawienie i tym nas zaskoczyli. Nie potrafiliśmy znaleźć odpowiednich momentów do pressingu do tego zbyt szybko traciliśmy piłki stad też zespół Warty zaczął stwarzać sytuacje z czego jedną z nich zamienił na bramkę.  Gdy zespół przeciwnika leży na deskach i jest liczony to trzeba zadać decydujący cios. Jak mawiał trener Michniewicz daw do zera to niebezpieczny wynik bramka kontaktowa może zmienić obraz meczu.

Wiedząc, że jedziecie na spotkanie z ostatnim zespołem, przed meczem dopisaliście już sobie trzy oczka?
Nie jesteśmy Manchester City żeby przed meczem dopisywać sobie punkty. Mamy bardzo młody zespół, który z każdym kolejnym meczem zbiera doświadczenie w piłce seniorskiej. Do tego mieliśmy nauczkę już z początku sezonu gdzie traciliśmy punkty z Ostoją Żelisławice oraz Łazowianką Łazy. Jesteśmy świadomi, że w tej lidze o punkty nie jest łatwo.

Którego meczu z rundy jesiennej najbardziej szkoda w którym straciliście punkty tej jesieni?
Łazowianka Łazy, Ostoja Żelisławice i Sarmacja Będzin, jeśli myślimy o awansie to musimy takie mecze wygrywać. Nam niestety się to nie udało i teraz brakuje nam tych punktów chociaż jeszcze zostało dużo spotkań do rozegrania i wierze, że jesteśmy w stanie zrealizować nasz cel jakim jest awans.

Jak oceniasz swój występ w meczu z Wartą Zawiercie?
Ciężko oceniać samego siebie zazwyczaj jestem bardzo krytyczny w stosunku do swojej osoby ale wydaje mi się, że był naprawdę dobry ale ogólna ocenę podstawie Trenerowi.

Którego zawodnika możesz wyróżnić z tego meczu? Jeśli taki to którego i za co?
Myślę, że cała linia obrony zagrała dobre zawody. Dobrze broniliśmy pola karnego dobrze otwieraliśmy grę byliśmy skuteczni w budowaniu.

Jak daleka jest Twoja droga do pierwszego zespołu GKS Katowice? W którym Ty jesteś miejscu?
Ja już jestem po drugiej stornie rzeki najlepsze lata kariery mam już za sobą udało mi się spełnić marzenie z dzieciństwa jakim była gra w pierwszej drużynie GKS Katowice. Teraz jestem Trenerem oraz swoim doświadczeniem starań się pomagać chłopaka w rezerwach. Przed nimi bardzo dużo ciężkiej i świadomej pracy aby dostać szanse i później ją wykorzystać.

O co walczy GKS II Katowice w obecnym sezonie? Czego można życzyć Panu i drużynie ?
Tak jak wspominałem wcześniej chcemy powalczyć o 5 ligę. Będzie to liga bardzo mocna z wieloma ciekawymi drużynami. Myślę, że liga fajna do rozwoju młodych chłopaków. Tego tez życzę sobie i drużynie.

źródło: własne foto: Facebook

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...