Wywiad

Karol BURTYN: Nasza dyspozycja to dobry znak przed Pucharem Polski

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała na wyjeździe Bogdankę LUK Lublin 3:0. Najlepiej punktującym zawodnikiem naszego zespołu był Karol Butryn, który zdobył 19 punktów. To właśnie do niego trafiła statuetka MVP.

 

Karol, wiemy, że w meczu z Lublinem miałeś duże wsparcie z trybun. To pomogło? Wyszedłeś na ten mecz mocno nakręcony od samego początku i trzymałeś to do samego końca.
Lublin leży najbliżej mojej rodzinnej miejscowości. To oczywiste, że rodzina i znajomi przyjechali akurat tutaj na mój mecz. Bardzo cieszę się, że wygraliśmy to spotkanie 3:0, bo pewnie zaoszczędziliśmy sporo sił i teraz możemy już skoncentrować się na TAURON Pucharze Polski.

No właśnie, to jest dobry znak? Graliśmy w końcu z jednym z finalistów turnieju, który czeka nas za tydzień i chyba pokazaliśmy, że forma jest wysoka.
No pewnie, że to dobry znak, że jesteśmy w świetnej dyspozycji. Za tydzień będzie jednak mecz innego gatunku i o innym ciężarze. To zupełnie nowa historia. To w Krakowie będziemy chcieli pokazać na co nas stać.

Potrzebowaliście takiego potwierdzenia? Te mecze były troszeczkę trudniejsze dla nas, nawet gdy rywale byli z niższej części tabeli, niż LUK Lublin.
Po Pucharze CEV dopadł nas lekki kryzysik. Na szczęście, wszystko już zmierza w dobrym kierunku. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie na Pucharze Polski.

źródło: Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

 

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...