Wywiad

Karol BURTYN: To starcie dwóch najlepiej zagrywających zespołów PlusLigi

Po wygranej w Pucharze CEV nad Allianz Milano czas wrócić do ligowe parkiety. W XVI kolejce PlusLigi Jurajscy Rycerze przed własną publicznością z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Liderem tego zespołu w latach 2021-2023 był Karol Butryn.

 

Karol, 8 asów serwisowych przeciwko PSG Stali Nysa, 27 punktów zdobytych w spotkaniu z Allianz Milano. Jesteś już na tych najwyższych obrotach, czy dopiero się rozkręcasz?
Ciężko mi mówić o sobie, nie lubię tego robić. Bardzo cieszę się jednak z tego, że ostatnio jestem w dobrej formie. Mam nadzieję, że pozostanę w niej jak najdłużej.

Z Allianz Milano wygraliśmy bardzo pewnie i nie straciliśmy ani jednego seta. To pomaga dodatkowo budować pewność siebie przed kolejnymi wyzwaniami czy to w PlusLidze, czy to w europejskich pucharach?
Zdecydowanie. Każdy dobry występ zespołu buduje nas na dalszą część sezonu. W środę znakomicie zagraliśmy w przyjęciu, bo potrafiliśmy powstrzymać naprawdę trudne zagrywki przeciwników. To nas bardzo cieszy.

W 16. kolejce mierzymy się z klubem, w którym spędziłeś dwa lata. W kwietniu – w fazie play-off – byłeś po drugiej stronie siatki, ale z Zawiercia wracałeś raczej z niezbyt dobrymi wspomnieniami. Teraz w Jurajskiej Twierdzy czujesz się już jak w domu?
Hala w Zawierciu bardzo mi się podoba i jak najbardziej pomaga nam w graniu domowych spotkań. Mam nadzieję, że przełamiemy zespół z Olsztyna, bo ostatnio ciężko nam się z nimi gra. W ostatnich latach Indykpol AZS został zapamiętany tutaj w Zawierciu jako trudny rywal. Mamy nadzieję, że w sobotę odniesiemy zwycięstwo.

Znasz dobrze większość zespołu oraz sztabu rywali, ale oni również doskonale znają ciebie. No właśnie, to może w jakiś sposób utrudniać ci zadanie i sprawiać, że ciężej będzie ich zaskoczyć?
Drużyna i sztab Indykpolu AZS-u Olsztyn zna moje dobre i złe strony. Zobaczymy, kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko.

Ten mecz będzie także pojedynkiem dwóch specjalistów od zagrywki. Ty masz na swoim koncie 30 asów serwisowych, Moritz Karlitzek ma ich 38. Czy to może być właśnie ten element, który zdecyduje o wyniku?
Myślę, że nie ma sensu patrzeć na indywidualności, tylko na całą drużynę. W 16. kolejce PlusLigi spotkają się dwa chyba najlepiej zagrywające zespoły. Przed nami fajne granie i liczę, że zafundujemy kibicom ciekawe widowisko.

źródło: Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

 

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...