Wywiad

Karol BURTYN: Wolę grać na Torwarze niż na Ursynowie

W pierwszym meczu półfinałowym PlusLigi Jurajscy Rycerze zmierzą się na wyjeździe z Projektem Warszawa. Spotkanie zostanie rozegrane w środę (17 kwietnia) o 20:30 w hali COS Torwar. Na początku marca w starciu fazy zasadniczej Karol Butryn zdobył tu aż 29 punktów, ale po bardzo wyrównanym boju przegraliśmy 1:3.

Wracamy na Torwar po niespełna półtoramiesięcznej przerwie. Jak wspominasz tamto spotkanie? Indywidualnie było dla ciebie na pewno bardzo udane.
To był trudny mecz. Byliśmy po Pucharze Polski, było dużo zmian, z tego co pamiętam. Mimo wszystko jako drużyna wypadliśmy dobrze, choć nie wygraliśmy tego spotkania. Będzie tym razem walczyć o zwycięstwo i mam nadzieję, że przywieziemy je do Zawiercia.

To jest trudna hala do grania? Jednak jest trochę specyficzna, bo duża, ale te trybuny są daleko od boiska.
Nie, jeśli chodzi o mnie, to ja wolę zdecydowanie grać tutaj na Torwarze niż na Ursynowie. Dlatego jestem zadowolony, będzie zapewne komplet kibiców, wspaniała atmosfera i będziemy tu rywalizować.

To, że te play-offy tak pędzą, jakoś pomaga, bo jest się w rytmie meczowym? Czy jednak przeszkadza, bo trudno się wyciszyć i emocje z poprzednich spotkań zostawić za sobą, a tu już przychodzi kolejne granie?
Cały sezon jest taki, że gramy co trzy dni, tak że na pewno system play-offów nie jest sprzyjający, ale graliśmy tak cały czas i jesteśmy do tego przygotowani.

źródło: Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...