Wywiad

KOCOT: Zagraliśmy, tak jak powinniśmy grać od pierwszej kolejki

Na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie 2023/2024 kibice Sarmacji Będzin musieli długo czekać. Sztuka ta udała się w ubiegłą środę, kiedy to podopieczni trenera Pawła Gasika w I rundzie Pucharu Polski podokręgu sosnowieckiego pokonała Przemszę Siewierz 3:1 (1:1). Wreszcie nasi piłkarze na boisku tworzyli spójny kolektyw, którego wspólnym i głównym celem było zwycięstwo. Wierzymy, że mecz ten da Sarmatom większą wiarę w swoje umiejętności.

Już w najbliższą sobotę powinniśmy się o tym przekonać. Wtedy to będzinianie zmierzą się o punkty z drużyną rezerw GKS-u Katowice.

Na boisko wyszliśmy z nastawieniem, żeby się przełamać i w końcu wygrać mecz. Dla nas to szczególne wydarzenie, ponieważ bronimy zeszłorocznego trofeum. Fajnie weszliśmy w mecz, szybko strzelona bramka dodała nam wiatru w żagle. W końcu zagraliśmy, tak jak powinniśmy grać od pierwszej kolejki. Cieszy nas to zwycięstwo i teraz skupiamy się na sobotnim meczu ligowym – powiedział zawodnik Sarmacji Będzin Marek Kocot po wygranym meczu z Przemszą Siewierz w ramach Pucharu Polski.

Sarmacja Będzin vs Pogoń Imielin

Sportowa 4, 42-500 Będzin
Klasa Okręgowa Katowice Sosnowiec

źródło & foto: sarmacjabedzin.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...