Wywiad

Maciej KRUCZEK: Wynik sparingu z Wartą Zawiercie odzwierciedla w 100% to co działo się na boisku

W drugim towarzyskim meczu w 2024 roku rozegranym na boisku Orzeł ze sztuczną nawierzchnią  przy M10 Warta Zawiercie przegrała z dziewiątą drużyną Klasy Okręgowej Katowice Sosnowiec – CKS Czeladź.

Przed rozpoczęciem przygotowań do wiosny brakowało Ci regularnych treningów i spotkań? Jak sobie z tym radziłeś?
Na pewno ta przerwa zimowa jest bardzo długa, więc jest to czas na zresetowanie głowy i odpoczynek od piłki. Jeśli chodzi o mnie to bardzo lubię chodzić na siłownię więc ten ruch ciągle był.

Dokończ zdanie …runda jesienna w Waszym wykonaniu mogła być lepsza ponieważ…
Przede wszystkim zgubiliśmy za dużo punktów w meczach gdzie byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną, pretensje możemy mieć tylko do siebie.

Kilka słów o meczu towarzyskim z Wartą Zawiercie. Wynik 9:1 odzwierciedla to co działo się na boisku? Wyrównany mecz był do momentu….
Myślę, że wynik odzwierciedla w 100% to co działo się na boisku, pierwsza połowa w naszym wykonaniu na pewno lepsza pod względem kontroli gry. W drugiej połowie zbyt dużo nonszalancji z naszej strony bo wynik powinien być dużo wyższy, ale jestem pewny, że z każdym sparingiem będzie to wyglądało coraz lepiej.

Jak oceniasz swoją postawę w pierwszych dwóch sparingach? Kogo możesz wyróżnić za te dwa mecze?
Osobiście jestem zadowolony z pierwszych sparingów, natomiast zdaję sobie sprawę, że graliśmy ze zdecydowanie słabszymi drużynami od nas z całym szacunkiem dla nich. Na pewno weryfikacja tych pierwszych tygodni treningów przyjdzie w czwartek w sparingu z rezerwami Zagłębia Sosnowiec.Ja nie jestem od wyróżniania pojedyńczych zawodników, ale jako zespół strzeliliśmy 25 bramek w dwóch meczach więc jaki by to nie był przeciwnik to robi wrażenie.

Co trzeba zmienić aby wiosną wywalczyć wyższe miejsce niż 10 miejsce ?
Przyszedł nowy trener i chcemy grać troszkę inaczej.Natomiast musimy poprawić, koncentrację szczególnie w obronie i nauczyć się lepiej zarządzać meczem przy korzystnym wyniku.

Jak się gra na sztucznym boisku w Zawierciu?
Murawa była dobrze przygotowana, natomiast wiadomo boisko dosyć wąskie, ale taki mamy okres gramy tam gdzie są wolne boiska.

Który zespół z ligi okręgowej po rundzie jesiennej jest dla Ciebie zaskoczeniem pozytywnym a który negatywnym i dlaczego?
Największe zaskoczenie Górnik Wojkowice gratulacje dla chłopaków za tą rundę. Po drugiej stronie nasza drużyna cele były inne, ale sami doprowadziliśmy do takiej sytuacji, więc mamy całą rundę żeby to odwrócić.

Jak pracuje Ci się z trenerem Wojciechem Skrzypkiem?
Na tą chwilę wszystko układa się dobrze.

Kogo byś wyróżnił za jesień z kolegów?
Tak jak mówiłem wcześniej nie jestem od tego aby kogoś wyróżniać, jako całokształt zawiedliśmy i to jako drużyna musimy osiągnąć lepszy wynik.

Czego można życzyć Tobie i Twojej drużynie ?
Przede wszystkim zdrowia, a drużynie jak najlepszych wyników.

źródło: własne  foto: Facebook

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...