Wywiad

Mateusz BIENIEK: Chcemy przedłużyć tę rywalizację

Aluron CMC Warta Zawiercie w pierwszym meczu finałowym przegrała z Jastrzębskim Węglem 0:3. Jak grę Jurajskich Rycerzy ocenił ich kapitan Mateusz Bieniek?

Bieniu, na pewno nie była to taka siatkówka, jaką w finale chcieliśmy pokazać. Z czego to wynikało? Przyszło zmęczenie, czy rywal tak wysoko postawił poprzeczkę? 
Moim zdaniem zabrakło nam spokoju w niektórych sytuacjach. Szczególnie w tym drugim i trzecim secie. Czuć było nerwowość na boisku. Nie zmienimy już tego, więc trzeba szybko zapomnieć, bo za 3 dni jest kolejne starcie. Chcemy przedłużyć tę rywalizację.

W polu serwisowym dzisiaj nie było widać atutu własnej hali. Myślisz, że podobnie może być w sobotę, bo w tych najważniejszych meczach niewiele to zmienia?
Mam nadzieję, że w rewanżu będziemy lepiej zagrywać. Na pewno nie był to nasz dzień w tym elemencie. Mam wrażenie, że Jastrzębie zrobiło lepszy użytek z naszej hali, niż my. Tyle. Czasem tak się zdarza. Chciałbym, żebyśmy w sobotę wyszli na boisko jakbyśmy nic nie musieli. My nic nie musimy, bo jesteśmy już wygranymi w tym sezonie. Więcej radości z gry i będzie dobrze.

źródło: Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...