Wywiad

Mateusz BIENIEK: Zabrakło wszystkiego

Aluron CMC Warta Zawiercie w środowy wieczór przegrała z Projektem Warszawa 0:3. To pierwsza domowa porażka podopiecznych Michała Winiarskiego w tym sezonie.

Wszyscy chyba spodziewaliśmy się czegoś innego. Od początku trudno było nam wejść w ten mecz. Może jedynie oprócz fragmentu trzeciego seta. Z czego to wynikało?
Wynikało to z dobrej gry Warszawy. Powiedziałbym nawet, że kapitalnej gry. Zagrali wzorowo, genialnie w każdym elemencie. Ciężko było ich ugryźć, a nam dzisiaj zabrakło tak naprawdę wszystkiego: zagrywki, dobrego przyjecia, kończenia ataków. Paradoksalnie może przyda się taki zimny prysznic, bo drużyna ze stolicy pokazała nam, nad czym mamy jeszcze pracować. Musimy grać lepiej, aby walczyć z tymi najlepszymi.

Mamy nad czym pracować, ale problem w tym, że nie mamy na to czasu. To w końcu musiało się stać? Projekt też ma za sobą taki zimny prysznic w Bełchatowie. Teraz padło na nas. Myślisz, że przy takim kalendarzu trudno będzie trzymać równy poziom i takie wpadki, prędzej czy później, każdemu się zdarzą?
Na pewno. Nie możemy jednak nazywać wpadką przegranej z Projektem Warszawa, bo to kapitalny zespół i dzisiaj to udowodnili. Podobnie jak my chcą walczyć o te najwyższe cele. Dzisiaj po prostu spotkały się dwie świetne drużyny, ale Warszawa była zdecydowanie lepsza i pokazała nam, że musimy wiele rzeczy poprawić. Czasu na treningi nie mamy, ale podobnie mają pozostałe zespoły. Wszyscy, którzy grają w europejskich pucharach, mają mało czasu na trening. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu, wyrzucić to z głowy i myślami być już w Suwałkach.

źródło: Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...