Wywiad

Michał DUL: Sarmacja Będzin jest lepszym zespołem od Warty z całym szacunkiem dla przeciwników

Czy wynik spotkania z Wartą Zawiercie odzwierciedla to co działo się w meczu?
Wynik spotkania na pewno nie odzwierciedla poziomów obu drużyn, gdyż uważam ze jesteśmy na pewno lepszym zespołem od Warty z całym szacunkiem dla przeciwników. Przebieg spotkania pokazał jaki plan na ten mecz ma Warta, która grała na czas od pierwszych minut spotkania oraz broniła się całym zespołem na własnej połowie licząc na jakiś błąd naszej drużyny i szukanie swojej okazji z kontry, co w połączeniu z coraz gorszym stanem murawy z minuty na minute jeszcze bardziej utrudniało naszej drużynie tworzenie kolejnych akcji bramkowych.

Można mówić do dużym szczęściu po tym jak po jednej akcji w pierwszej połowie, piłka zamiast wpaść do Waszej bramki,trafia w słupek? Przy prowadzeniu gości spotkanie mogło potoczyć się inaczej?
Nie można mówić tutaj o szczęściu lecz trzeba pogratulować interwencji w tej sytuacji naszemu kapitanowi Danielowi Majce któremu udało się zablokować lekko ten strzał dzięki czemu piłka trafiła w słupek, jego interwencja umknęła arbitrowi tego spotkania i dlatego po tym strzale zaczynaliśmy od bramki.

Zlekceważyliście rywali przed meczem, licząc na łatwą wygraną?
Z doświadczenia wiemy, chociaż jesteśmy młody zespołem, że w tej lidze nie można nikogo lekceważyć i dokładnie tak samo było z Warta Zawiercie, wiedzieliśmy ze sami nam tych punktów nie podadzą na tak zwanej tacy lecz trzeba będzie im je wyszarpać i walczyć o każdy metr boiska.

Którego meczu najbardziej szkoda w którym straciliście punkty tej jesieni?
Na pewno najbardziej szkoda wszystkich meczy w których straciliśmy punkty a mieliśmy kontakt z rywalem. Mecz z CKSem Czeladź czy Górnikiem Wojkowice, były to mecze w których mieliśmy kontakt z rywalem ale nie udało nam się wywalczyć żadnych punktów.

Jak oceniasz swój występ w meczu z Wartą?
Mój występ z Warta uważam za solidny, ale nie jakiś wyjątkowi. W defensywnie było naprawdę przyzwoicie ponieważ Warta stworzyła sobie tylko jedna sytuacje właśnie w pierwszej połowie trafiając w słupek, a w ofensywie uważam ze mogłem więcej dać zespołowi. Ostatecznie ta decyzje pozostawiam naszemu trenerowi.

Którego zawodnika możesz wyróżnić z tego meczu?  Jeśli taki to którego i za co?
Jeżeli miałbym wyróżnić jakiegoś zawodnika byłby nim Hubert Sych grający razem ze mną na prawej stronie. Bardzo doceniam to jak ciężko pracuje na boisku w ofensywie a tym bardziej w defensywie w której naprawdę mi dużo pomaga. W tym meczu obrońcy gości mieli z nim duży problem ale niestety nie udało się tego zamienić na bramkę.

O co walczy Sarmacja Będzin w obecnym sezonie?
Sarmacja walczy przede wszystkim o każdy możliwy punkt który jest możliwy do zdobycia, oraz o to bym cały czas iść do przodu i się rozwijać.

Co trzeba zmienić aby uniknąć takich wpadek w kolejnych meczach?
Na pewno powinniśmy oddawać więcej strzałów na bramkę rywali oraz poprawić nasze decyzje podejmowane na boisku, ponieważ czasami za dużo kombinujemy i oddajemy piłkę za darmo.

Czego można życzyć Panu i drużynie?
Na pewno zdrowia dla mnie i całej mojej drużyny bo kontuzje nie omijały nas niestety w tej rundzie oraz dopisania sobie trzech punktów w następnym ligowym spotkaniu z Orłem Mokre.

źródło: własne foto: Sarmacja Będzin Facebook

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...