Wywiad

Michał SZALACHTA: Każdy z nas ma jakieś problemy

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała na wyjeździe Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0. Po raz pierwszy w tym sezonie całe spotkanie w żółto-zielonych barwach rozegrał Michał Szalacha.

 

Michał, trochę czekałeś na wyjście na boisko w pierwszej szóstce. Mówię o PlusLidze, bo w pucharach już się zdarzało. Miło było rozpocząć mecz w podstawowym składzie?
Na pewno troszkę inna wersja, niż wchodzenie z ławki, które zdarzało mi się w ostatnich spotkaniach. Na pewno było to fajne i cieszę się, że dostałem tę szansę. Teraz pracujemy dalej, aby było ich jeszcze więcej.

Ze zdrowiem jest już wszystko ok? Wiemy, że na początku sezonu nie grałeś za wiele, to związane były z faktem, że miałeś małe problemy.
Każdy z nas przy takiej ilości grania ma jakieś problemy. To dotknęło także mnie. Na początku przygotowań byliśmy tylko w dwójkę na środku i dostaliśmy dużo więcej obciążeń, więc było problemów. Mam jednak nadzieję, że idzie to w dobrym kierunku i wszystko będzie już okej.

Dopiero graliśmy we Włoszech, gdzie w Pucharze CEV mierzyliśmy się z jednym z czołowych zespołów tamtej ligi. Do Częstochowy przyjechaliśmy do beniaminka i patrząc na dwa pierwsze sety, to chyba warunki postawił nam podobne?
Największą różnicą było chyba nasze podejście w pierwszym secie. Ewidentnie mieliśmy problemy, aby się odnaleźć i złapać swój rytm. Wyszliśmy w innym ustawieniu, więc na pewno ta zmiana funkcjonowania drużyny była widoczna. Potem jak zaczęła działać zagrywka, to już ustawiliśmy sobie mecz.

źródło: Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

 

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *