Wywiad

Miguel TAVARES: Nigdy się nie poddajemy

Jurajscy Rycerze pokonali w Nysie PSG Stal 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinału PlusLigi, a MVP został wybrany Miguel Tavares.

Przede wszystkim wielkie gratulacje. Spodziewaliście się tak trudnego meczu?
Było dokładnie tak ciężko, jak zakładaliśmy. Byliśmy na to przygotowali, wiedzieliśmy, że PSG Stal może zagrać bardzo dobrze przed własnymi kibicami, przy pełnych trybunach. Szykowaliśmy się na trudny mecz, znaliśmy ich potencjał w ataku i na zagrywce. Wiedzieliśmy, że jeśli będą się dobrze spisywać w obu tych elementach, czekają nas kłopoty. Dopóki nie zaczęliśmy lepiej serwować i dzięki temu znaleźliśmy sposób, by utrudnić im kończenie akcji, to było dla nas ciężkie spotkanie. Od kiedy gorzej radzili sobie w przyjęciu, mecz zrobił się dla nas łatwiejszy.

Zdarzyło ci się grać w spotkaniu, które byłoby przerwane na tak długo jak ten dzisiejszy z powodu zapłonu lampy?
Nie możemy kontrolować wszystkiego, więc wolę skupić się na tym, na co mam wpływ. Nie ma to dla mnie znaczenia. Wiedzieliśmy, że naszym zadaniem jest przyjechać tu i wygrać. Zrobiliśmy to, więc teraz czas na odpoczynek i przygotowanie do sobotniego spotkania.

Zgodzisz się jednak, że to był taki przełomowy moment, bo po tej przerwie zanotowaliśmy serię punktową i zaczęliśmy kontrolować grę?
Nie wydaje mi się. Mieliśmy trzy punkty straty, oni zrobili od razu przejście przy zagrywce Karola Butryna. Później odskoczyliśmy przy serwisach Miłosza Zniszczoła, ale rywale odrobili straty i doszli nas na 19:19. Na szczęście raz jeszcze im uciekliśmy dzięki zagrywkom Karola. Dopiero w końcówce faktycznie przejęliśmy kontrolę.

Czy właśnie te końcówki były najbardziej pozytywnym elementem tego spotkania?
Myślę, że największą zaletą jest to, że nigdy się nie poddajemy. Pokazaliśmy to w pierwszym secie, ale też w drugim i trzecim. Cały czas naciskaliśmy, mając w głowie nasz cel. Naprawdę ciężko pracowaliśmy przez cały sezon, żeby znaleźć się w tym miejscu i móc się tym cieszyć.

źródło: Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *