Region

Myszków zostanie w IV Lidze? O losie zdecydują rozstrzygnięcia w III Lidze

Do zakończenia czwartoligowych rozgrywek sezonu 2023/2024 pozostała jedna kolejka. W najbliższą sobotę MKS Myszków uda się na mecz z Victorią Częstochowa. Wiemy już, że bez względu na wynik tego meczu na koniec sezonu w tabeli zajmiemy 10 miejsce i o losie zadecydują rozstrzygnięcia w III lidze, gr. III.

Poniżej przedstawiamy możliwe scenariusze.
1./ Jeśli z III ligi, gr. III spadną 3 zespoły ze Śląska: obok zdegradowanych już Rakowa II Częstochowa i Gwarka Tarnowskie Góry także KS Unia Turza Śląska, to z obydwu grup IV ligi śląskiej zostaną zdegradowane zespoły od 10. miejsca w dół. Nie będzie rozgrywanych baraży o utrzymanie w IV lidze.
2./ Jeśli z III ligi, gr. III spadną 2 zespoły ze Śląska, to drużyny z miejsca 10-go gr. I i II IV ligi śląskiej rozegrają pomiędzy sobą baraże o utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym.
Przyjrzyjmy się zatem tabeli III ligi, gr. III, a w szczególności sytuacji Unii Turza Śląska. To właśnie postawa tej drużyny zadecyduje o tym, czy będziemy mieli jeszcze szanse powalczyć w barażach o utrzymanie. Turza Śląska w ostatniej kolejce zmierzy się u siebie z Wartą Gorzów Wielkopolski. Zwycięstwo w tym meczu da jej pewne utrzymanie, a nam baraże. W przypadku remisu jest też opcja utrzymania Turzy, ale będzie to zależało od innych wyników. Porażka zawodników Unii spowoduje natomiast ich spadek, a co za tym idzie degradacje MKS-u do niższej klasy rozgrywkowej.
W przypadku korzystnych dla nas rozstrzygnięć w III lidze zagramy w barażach o utrzymanie w IV lidze z 10-tym zespołem grupy II (ROW 1964 Rybnik lub LKS Tempo Puńców). Śląski Związek Piłki Nożnej rozlosował już terminy potencjalnych meczów barażowych. Pierwsze spotkanie rozegrane zostałoby w Myszkowie 15.06.2024 o godz. 11:00, rewanż na wyjeździe 18.06.2024 o godz. 17:30.
Poniżej prezentujemy sytuację w tabeli III ligi, gr. III oraz w obydwu grupach IV ligi śląskiej, a także zestaw par ostatnich kolejek rozgrywek. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać mocno kciuki za Unię Turza Śląska.

źródło & foto: MKS Myszków Facebook

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Region

Has Day He Won’t Soon Forget Denny Backup At Ready to Use!

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available but the majority have suffered alteration in that some injected