Region

Panie z MKS Myszków zagrają w Drugiej Lidze

Decyzją PZPN piłkarki MKS Tauron Myszków od nowego sezonu zagrają w II lidze piłki nożnej!!! Miejsce dla myszkowianek powstało po wycofaniu się z rozgrywek Podgórza Kraków. Włodarze piłkarskiej centrali zaproponowali baraż o wolne miejsce nam, jako wicemistrzowi III ligi grupy III, oraz Górnikowi Łęczna. Zespół z Łęcznej zrezygnował jednak z barażu, przez co pierwszy raz w historii miasta możemy wystawić drużynę kobiecą w tak wysokiej lidze.

II liga w Polsce dzieli się na dwie grupy, północną i południową, a my zagramy naturalnie w tej południowej. Do rozgrywek przystąpi 12 drużyn w każdej z grup, a pierwszy mecz najprawdopodobniej już w najbliższy weekend.

Będziemy Was sukcesywnie informować o tym co się dzieje w sekcji żenskiej, gdyż sytuacja jest wyjątkowo dynamiczna. Wielkie słowa uznania dla prezesa Tadeusza Bartnika, który mocno zabiegał w piłkarskiej centrali o taką decyzję, pozostalych członków MKS Myszków oraz duetu trenerskiego Tomasz Dusza – Dariusz Wróbel.

To wielki sukces naszej drużyny jak i całej społeczności Myszkowa!

Jest nam niezmiernie miło zaprezentować kadrę zespołu kobiet MKS Myszków, która w sezonie 2023/2024 będzie występowała w II Lidze Kobiet, gr. południowej.

Bramkarki: Faustyna Korzekwa, Ewa Sikora

Zawodniczki obrony: Martyna Będkowska, Paulina Idzik, Paulina Kowalska, Daria Polańska, Karolina Woźniakowska, Milena Ziębińska

Pomocniczki: Emilia Domagała, Klaudia Heblik, Emilia Sułkowska, Iwona Dannheisig, Dominika Rosak, Klaudia Nowak

Napastniczki: Karolina Węglarz, Weronika Walęciak, Magdalena Lisik, Jesica Godowska, Wiktoria Aumiiller, Izabela Kuźniak.

I Trener – Tomasz Dusza
II Trener/Kierownik drużyny – Dariusz Wróbel
Trener bramkarek – Oskar Kubik

Przybyły: Magdalena Lisik (MTS Knurów),  Iwona Dannheisig (Skra Częstochowa), Weronika Walęciak (Raków Częstochowa),  Paulina Idzik (Skra Częstochowa), Ewa Sikora (Czarni Sosnowiec).

Odeszły: Magdalena Truszczak (LKS Rolnik Biedrzychowice), Martyna Mystek (MTS Knurów), Julia Kurkowska (brak klubu), Nikola Piechota (koniec wypożyczenia z UKS Szopienice), Wiktoria Polk (koniec wypożyczenia z Górnika Zabrze), Martyna Wrótniak (brak klubu), Weronika Kamińska (Czarni II Sosnowiec)

źródło: MKS Myszków Facebook

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Region

Has Day He Won’t Soon Forget Denny Backup At Ready to Use!

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available but the majority have suffered alteration in that some injected