Wywiad

Paweł GASIK: Drużynie z Mikołowa myślę, że można już gratulować “awansu” do V ligi

Mimo porażki 3:0 uważam, że zagraliśmy jeden z lepszych meczów w tej rundzie, jeżeli chodzi o organizację gry i konsekwencje w realizacji założeń. Mieliśmy swoje “złote momenty” i dwie 100% okazje na otwarcie wyniku w 30 minucie, a następnie na wyrównanie na początku drugiej połowy. Trafiliśmy jednak na zespół kompletnie o innej piłkarskiej kulturze i jakości. Ciężko porównywać spotkania o ligowe punkty z tymi, w Pucharze Polski (wiadomo, że drużyny różnie podchodzą do tych rozgrywek), gdzie mieliśmy okazję podejmować dwóch czwartoligowców – Przemszę Siewierz i Szczakowiankę Jaworzno, ale oceniając ich z meczów z nami, to na tą chwilę drużyna z Mikołowa przewyższała oba zespoły o klasę powiedział szkoleniowiec Sarmacji Będzin.

Drużynie z Mikołowa myślę, że można już gratulować “awansu” do V ligi. Moim zawodnikom dziękuję za pełne poświęcenie się i ambitną walkę. Teraz nadchodzi czas podsumowań, ale też wyciągania wniosków i konsekwencji. Następnie przyjdzie pora odpoczynku, zarówno pod względem fizycznym jak i mentalnym, by spotkać się w styczniu z entuzjazmem i gotowością do ciężkiej pracy – zakończył trener Paweł Gasik po przegranej jego zespołu trzy do zera z AKS Miokłów.

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...