Region

Paweł Gasik trenerem Sarmacji tylko do końca sezonu

Coś się kończy, coś zaczyna. W klubie szykują się spore zmiany, mające na celu poprawę jego funkcjonowania oraz podniesienia poziomu sportowego. We wtorek zarząd klubu podjął decyzję w sprawie trenera Sarmacji Będzin. Dotychczasowy szkoleniowiec będzinian Paweł Gasik pełnić będzie swoją funkcję do końca tego sezonu. Jego następca najprawdopodobniej już od czerwca wspólnie z nim, będzie przyglądać się swoim przyszłym zawodnikom.

We wtorek razem z prezesem przeprowadziliśmy rozmowę dotyczącą planów i funkcjonowania klubu w najbliższej przyszłości. Wspólnie doszliśmy do wniosków, że trzeba powiększyć zasoby ludzkie funkcjonujące w klubie. Do tej pory moja rola i zadania były znacznie szersze niż tylko prowadzenie pierwszego zespołu. Jednak ich ilość była już zbyt duża, co sam odczuwałem od kilku tygodni. Miało to wpływ na jakość wspomnianych zadań i powoli dojrzewała we mnie decyzja, że należy coś zmienić. Postanowiliśmy więc, że wkrótce opuszczę stanowisko pierwszego trenera. Uważam, że co pewien czas jest potrzeba zmiany, czy to w kontekście trenera, czy zawodnika, by wzbudzić we wszystkich nowe bodźce i motywacje do dalszych działań – powiedział trener Sarmacji Będzin.

Oczywiście pozostaje w klubie i dalej będę pełnił dotychczasowe pozostałe obowiązki, niektóre oddam jeszcze innym osobom, a jeszcze inne będą dodatkowo należeć do mnie. Jednym z tych zadań będzie znalezienie nowego szkoleniowca i ukształtowanie jego sztabu szkoleniowego oraz kadry drużyny na przyszły sezon. Prace zacząłem tak naprawdę już wczoraj, wykonując pierwsze telefony, gdyż bardzo by mi zależało, by nowy trener mógł sam doświadczyć aktualnych zawodników w meczach w ostatnich kolejkach i wyrobić sobie własną opinię. Ja te półtora roku ze swojej strony oceniam pozytywnie. Poprawną grę w lidze uzupełniliśmy sukcesami w Pucharze Polski. Na pewno chciałbym podziękować jako trener wszystkim zawodnikom, z którymi miałem okazję pracować przez ten okres, ale absolutnie nie mówię “do zobaczenia”, gdyż tak jak powiedziałem, dalej będziemy współpracować, tylko moja rola się zmieni. Gorąco wierzę, że wkrótce uda nam się wspólnie wprowadzić nasz klub ponownie na wyższy poziom funkcjonowania oraz sportowy, na co na pewno liczą kibice – dodał Paweł Gasik.

W pierwszej części spotkania dało się odczuć, że mimo faktu, że do końca pozostało 6 kolejek, to oba zespoły już raczej o nic nie grają, mając pewne utrzymanie i nie będąc zamieszani w walkę o awans. Spotkanie toczyło się w dość ospałym tempie. Na drugą, postanowiliśmy nieco zmienić nasze ustawienie i bardzo szybko dało to efekt, w postaci zdobytej bramki. Następnie uważam, że kontrolowaliśmy przebieg spotkania i ostatecznie osiągnęliśmy zasłużone, jednobramkowe zwycięstwo – zakończył trener Paweł Gasik po wygranym meczu z Ostoją Żelisławice.

źródło: lokalnapilka.pl / sarmacjabedzin.pl  foto: armacjabedzin.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Region

Has Day He Won’t Soon Forget Denny Backup At Ready to Use!

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available but the majority have suffered alteration in that some injected