Wywiad

Paweł PISAREK: Pozostaje wygrać wszystko do końca, jednak patrząc na sytuację w tabeli to niewiele zmieni

Doświadczony 33-letni bramkarz były zawodnik Zagłębia Sosnowiec, Czarnych Sosnowiec oraz Górnik Piaski opowiada o ostatnim ligowym spotkaniu oraz planach na przyszłość.

Proszę o podsumowanie meczu z Wartą Zawiercie czy wynik odzwierciedla to co działo ? Strzelona bramka na 2:0 ustawiła przebieg dalszy spotkania ?
Całkowicie kontrolowaliśmy to spotkanie i na szczęście udokumentowaliśmy to bramkami. Rywal kilka razy w pierwszej połowie znalazł się pod naszą bramką, ale dobrze wywiązaliśmy się z zadań defensywnych.

Czerwona kartka i osłabienie drużyny gości sprawiła że nie mogliście tego meczu przegrać?
Myślę że w grze 11 na 11 spisywaliśmy się na tyle dobrze, że ta czerwona kartka nie była dla nas wielkim handicapem. Tempo meczu po tym zdarzeniu rzecz jasna siadło, przeciwnik stracił nadzieję. Bardziej martwi i dziwi frustracja rywala, który w taki sposób atakuje Kubę Kaweckiego. Gdyby sytuacja miała miejsce na poziomie centralnym pewnie mówiłoby się o zawieszeniu na kilka kolejek. Brak szacunku do zdrowia rywala to jest coś co musimy potępiać na każdym poziomie, nawet tym amatorskim

Jak ocenisz swój występ w tym meczu?
Raczej ciężko ocenić cokolwiek, bo zagrałem tylko drugie 45 minut i jak wcześniej wspominałem niewiele działo się pod naszą bramką. Jednak cieszyło mnie że mogłem zagrać znów przed własną publicznością. Był to dopiero mój drugi występ w tej rundzie i bardzo prawdopodobne, że ostatni na stadionie w Czeladzi.

Którego meczu najbardziej szkoda wiosna, gdzie straciliście punkty?
Szkoda każdego punktu, bo od żadnego z tych rywali nie czuliśmy się wyraźnie słabsi. No, ale nie ukrywam że najbardziej boli porażka z Górnikiem Wojkowice. Jak spojrzymy tylko na tabelę tej rundy to jesteśmy wysoko, jednak strat z jesieni raczej nie uda się nadrobić.

Oskar Śmiałkowski ojcem sukcesu w tym meczu?
Oskar jest w dobrej dyspozycji już od dłuższego czasu , czasami brakuje mu skuteczności i pewności siebie, ale jak ma ‘swój dzień’ i gra skoncentrowany to na tym poziomie bardzo ciężko go zatrzymać.

Morale po pewniej wygranej poszły do góry więc w kolejnych meczach celujecie w komplet punktów do końca rozgrywek? Biorąc pod uwagę, że macie na rozkładzie dziw drużyny walczące o utrzymanie Łazowiankę i Orzeł Mokre ?
Nie pozostaje nic innego jak wygrać wszystko do końca, jednak patrząc na sytuację w tabeli może to niewiele zmienić. Mam nadzieję, że nie przydarzą nam się żadne wpadki.

źródło: własne  foto: Facebook – Mateusz Tunk

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...