Powiat

Piliczanka Pilica dojechała po godzinie gry

Drugi mecz towarzyski podopiecznych Daniela Tomczyka i druga wygrana tym razem w Dąbrowie Górnicze z  miejscowym Zagłębiem zawodnicy odwrócili losy spotkania  po godzinie gry.

3 lutego 2024, 17:00 – Dąbrowa Górnicza (Konopnickiej 29 – CSIR)
RKS ZAGŁĘBIE DĄBROWA GÓRNICZA 1:4 PILICZANKA PILICA
Piątek 31 – Goncerz 61, Jajkiewicz 79, Bilnik 82, Gajewski 84

PILICZANKA: Krzywdziński – Opiłka, Węglarz, Wędzony, Jajkiewicz, Gajewski, Kucharski, Szych, Bilnik, Charles, Damian Musialski. Grali także: Omyła, Rybiński, Goncerz.

Pierwsza połowa do zapomnienia, Krzywdziński kilka razy ratował kolegów z opresji. Już w 4 minucie Zagłębie nie wykorzystało sytuacji sam na sam. Skuteczniejsze było po dwóch kwadransach gry – Adrian Piątek soczystym strzałem zapewnił mu skromną zaliczkę do przerwy. Druga połowa bardzo dobra w wykonaniu gości . Już po kilku minutach bramkarz Zagłębia broni nogą sytuacje sam na sam Bilnikowi. Ale co się odwlecze… Po godzinie gry wyrównał Goncerz. Przewaga gości zarysowywała się co raz bardziej, później kilka dobrych, nie wykorzystanych sytuacji (min. Bilnik i Gajewski). Druga bramka wisiała w powietrzu. Worek rozwiązał się w końcówce. Piliczanie pojechali z Zagłębiem, załatwiając sprawy w 5 minut. W 79 Jajkiewicz dostał „ciasteczko” od Gajewskiego i wyprowadził gości na prowadzenie. Po chwili w „długi róg” trafił Bilnik, a „kropkę nad I”, postawił Gajewski.

PILICZANKA PILICA
TOWARZYSKO ZIMĄ 2024
[28I] LO 6:4 Warta Zawiercie
[03II] A 4:1 Zagłębie Dąbrowa Górnicza
[10II ?] V KS Olkusz
[17II 16] A Źródło Kromołów
[24II 16] LO Unia Sędziszów
[02III 16] LO Naprzód Jędrzejów
[09III 14] IV Hetman Włoszczowa
[28I 15] LO Warta Zawiercie
[03II ?] KLA Zagłębie Dąbrowa Górnicza
[10II ?] V KS Olkusz
[17II 16] A Źródło Kromołów
[24II 16] LO Unia Sędziszów
[02III 16] LO Naprzód Jędrzejów
[09III g4] IV Hetman Włoszczowa

źródło & foto: Facebook Piliczanka Pilica

 

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

  • 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w