Siatkówka

Porażka po zaciętym pojedynku

Olimpia Włodowice przegrała przed własną publicznością z drużyną Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa w trzech setach po zaciętym pojedynku.

8 grudnia 2023, 19:30Włodowice (Krakowska 13a)
OLIMPIA WŁODOWICE 0:3 ECO-TEAM AZS STOELZLE CZĘSTOCHOWA (19:25, 17:25, 20:25)

OLIMPIA(wyjściowy): Marzec, Myszkowski, Kozioł, Laber (C), Słowik, Raczek, Dziechciarek (L)

Tak dla jasności to KS AZS Częstochowa Sportowa SA to polski nieistniejący męski klub siatkarski (jednosekcyjny) z siedzibą w Częstochowie, założony 8 marca 1945 roku. Sześciokrotny mistrz Polski, dwukrotny zdobywca Pucharu Polski, zdobywca Superpucharu PZPS (1995), oraz zdobywca CEV Challenge Cup 2011/2012.

Po raz ostatni klub wystąpił w rozgrywkach ligowych w sezonie 2018/2019 po przegranym barażu z drużyną Jurajskich Rycerzy. Obecnie[a] w Częstochowie na poziomie II ligi funkcjonują dwa inne kluby siatkarskie z „AZS” w nazwie, żaden z nich nie jest jednak formalnym następcą utytułowanego AZS-u. Jeden z tych klubów w piątkowy wieczór zaprezentował się na hali w Włodowicach.

źródło&foto&video: Facebook Olimpia Włodowice

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...