Powiat

Porażka Warty Zawiercie w próbie generalnej przed startem walki o okręgówkę

W ostatnim meczu towarzyskim rozgrywanym zimą 2024 roku Warta Zawiercie przegrała z dziewiątą drużyną Klasy Okręgowej Częstochowa Lubliniec Wartą Kamieńskie Młyny. W meczu padło łącznie pięć bramek a podopieczni Bartosza Zachary głównie gonili wynik w tym meczu.

9 marca 2024, 11:00Zawiercie (Orzeł)
WARTA ZAWIERCIE 2:3 WARTA KAMIEŃSKIE MŁYNY
Kwaśniak 42, Gajda 63 – Zych 4, Ochman 57,  Testowany 60

WARTA: Kowalczyk – Pacholczak, Migdał, Gajda, Lipowski, Mikrut, Maszczyk, Kocot, Brzostkiewicz, Kwaśniak, Trojak. Grali także: Kubasik, Testowany, Testowany, Rauk, Strak, Turno, Konieczniak, Dąbrowski, Janeczek.

Już w czwartej minucie strzałem z dystansu goście otworzyli wynik spotkania. Mecz obfitował w sytuacje bramkowe, jednak zawodnicy Warty Kamieńskie Młyny mieli problemy z celnością, a zero z tyłu można zawdzięczać bramkarzowi. Sytuacja zmieniła się na trzy minuty przed przerwą, gdy zagrana wzdłuż bramki piłka znalazła drogę do bramki przyjezdnych po strzale Sebastiana Kwaśniaka i do szatni drużyny schodziły z wynikiem jeden do jednego.

Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Po strzale głową po rozegraniu rzutu rożnego pozwoliła nam wyjść na prowadzenie w 57 minucie spotkania gościom, a trzy minuty później było już jeden do trzech. Kolejne trzy minuty i kolejna bramka tym razem gospodarze strzelili bramkę kontaktową z rzutu wolnego za sprawą Franciszka Gajdy. Mecz bardzo chaotyczny nie brakowało w nim emocji, każda ze stron mogła przechylić korzyść na swoją stronę, jednak wynik spotkania dwóch imienniczek nie uległ już zmianie.

TOWARZYSKO ZIMĄ 2024
WARTA ZAWIERCIE
[27I] 4:6 LO Piliczanka Pilica
[27I] 1:9 LO CKS Czeladź
[03II] 2:0 A Jura Niegowa
[03II] 4:2 LO Sparta Szczekociny
[10II] 2:6  IV MKS Myszków
[17II] 1:5 A LKS Kamienica Polska
[21II] 1:7 IV Przemsza Siewierz
[24II] 1:1 A Skalniak Kroczyce
[02III] 4:3 LO Zieloni Żarki
[09III] X:X A Zieloni II Żarki
[09III] 2:3 IV Warta Kamieński Młyn

źródło: własne foto: KP Warta Zawiercie

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

  • 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w