Region

Prezes PZPN Cezary Kulesza odwiedził Śląsk

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza od wizyty w Śląskim Związku Piłki Nożnej rozpoczął wyjazd do Wojewódzkich ZPN-ów. Dzień obfitował w wiele ciekawych spotkań z przedstawicielami samorządów oraz włodarzami klubów sportowych. Cezary Kulesza odwiedził stadiony w Katowicach i Zabrzu, a zwieńczeniem było spotkanie na Stadionie Śląskim.

Pierwszym punktem odwiedzin prezesa PZPN na Śląsku było spotkanie z pracownikami Śląskiego Związku Piłki Nożnej.
– Bardzo się cieszę, że Prezes Kulesza odwiedził Śląski Związek Piłki Nożnej. Porozmawiał z działaczami i Prezydentami śląskich miast, przedstawił działania Polskiego Związku Piłki Nożnej i opowiedział jak wygląda praca w nim. – podsumował wizytę Prezesa Kuleszy Henryk Kula – Prezes Śl.ZPN i Wiceprezes PZPN.
Później Prezes Cezary Kulesza wraz z Prezesem Śl.ZPN i Wiceprezesem PZPN Henrykiem Kulą odwiedził budowę nowego stadionu GKS-u Katowice. O szczegółach nowej inwestycji opowiadał Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa w asyście Wiceprezydenta Miasta Katowice Waldemara Bojaruna, Prezesa GKS-u Katowice Krzysztofa Nowaka oraz przedstawicieli inwestora.

Kolejne spotkanie miało miejsce przy Roosevelta w Zabrzu. Trwa budowa czwartej trybuny stadionu Górnika o czym z dumą opowiadała Prezydent Miasta Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik.

– Takie spotkania są najsympatyczniejsze. Bardzo nam miło, że mogliśmy gościć Prezesa Cezarego Kuleszę na stadionie Górnika Zabrze. Współpraca układa się bardzo dobrze i zawsze miło nam gościć Prezesa w Zabrzu. – podkreśliła Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka – Szulik.

W spotkaniu uczestniczył także Prezes Śl.ZPN Henryk Kula, I Zastępca Prezydent Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski oraz Członkowie Zarządu Górnika Zabrze Małgorzata Miller-Gogolińska i Tomasz Masoń .

Po południu Prezes PZPN Cezary Kulesza spotkał się z Zarządem Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Rozmawiano o działalności Śląskiego ZPN oraz najważniejszych wydarzeniach PZPN z ostatnich dwóch lat.

– Odbyliśmy bardzo ciekawe rozmowy, nie brakowało interesujących pytań i dyskusji. Jestem zadowolony, że mam po raz kolejny okazję przyjechać na ziemię śląską i spotkać się z działaczami. Wizyta jest bardzo udana. Miałem okazję odwiedzić budowę nowego stadionu piłkarskiego połączonego z halą w Katowicach, robi wrażenie. Stadion Górnika Zabrze niebawem będzie kompletny, życzę klubowi, by na mecze przychodziło wielu kibiców. Jutro wyruszam na Podkarpacie, ale miło było rozpocząć wizytę na Śląsku. – powiedział Prezes PZPN Cezary Kulesza.

Prezes Kulesza wręczył złoty medal PZPN Henrykowi Zipperowi, który od 50 lat jest związany z piłką nożną. Henryk Zipper był wieloletnim działaczem Podokręgu Katowice Śl.ZPN i KS Górnik Siemianowice. W 1965 roku zdobył Mistrzostwo Polski juniorów z Ruchem Chorzów.

Zakończenie intensywnego dnia miało miejsce na Stadionie Śląskim. Prezes PZPN Cezary Kulesza wraz z Wiceprezesem PZPN Henrykiem Kulą spotkali się z Dyrektorem Stadionu Adamem Strzyżewskim, Radnym Sejmiku Województwa Śląskiego Maciejem Kolonem, a także przedstawicielami klubów: Sewerynem Siemianowskim – Prezesem Ruchu Chorzów, Grzegorzem Bednarskim – Prezesem Piasta Gliwice, Grzegorzem Jaworskim – Członkiem Rady Nadzorczej Piasta Gliwice, Maximilianem Kothnym – Członkiem Zarządu GKS-u Tychy, Piotrem Włodkiem – Prokurentem GKS-u Tychy, Januszem Szymurą – Prezesem Rekordu Bielsko-Biała, Krzysztofem Nowakiem – Prezesem GKS-u Katowice, Arkadiuszem Aleksandrem – Prezesem Zagłębia Sosnowiec.

– Bardzo fajne i merytoryczne spotkanie. Poruszyliśmy wiele kwestii związanych ze śląską piłką nożną, a także o możliwości gry reprezentacji na Stadionie Śląskim – zarówno młodzieżową, jak i seniorską. – nie krył zadowolenia Dyrektor „Kotła Czarownic” Adam Strzyżewski.

– Spotkanie z Prezesem PZPN Cezarym Kuleszą i Wiceprezesem Henrykiem Kulą podsumowało półmetek kadencji, były to bardzo owocne 2 lata, z wieloma sukcesami i projektami. Część z nich została zrealizowana, część jest w toku, zatem myślę, że jeszcze wiele ciekawych projektów przed nami. – powiedział Prezes Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski.

W spotkaniu uczestniczyli także Wiceprezesi Śląskiego Związku Piłki Nożnej: Jarosław Bryś i Artur Szymczyk (jednocześnie Prezes Skry Częstochowa) oraz przedstawiciel Partnerów Śl.ZPN Szymon Kurdziel – właściciel Firmy Interhall.

źródło & foto & video: slzpn.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Region

Has Day He Won’t Soon Forget Denny Backup At Ready to Use!

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available but the majority have suffered alteration in that some injected