Rezerwy Piliczanki dały wyrwać sobie wygraną w derbach powiatu

4 listopada 2023, 11:00 –Wierbka (Szkolna 2)
LTS WIERBKA 2:2 PILICZANKA II PILICA
Janus 48, K. Ziaja 88 – Musialski 14, Camilo 33

WIERBKA: K. Pustułka – B. Szwaja, B. Szczeklik (46′ S. Grabowski), K. Ziaja, D. Ziaja – K. Nowakowski, D. Janus, R. Kowal (65′ N. Kurczek), A. Musialski (81′ P. Lis) – M. Koniec, J. Nowak (81′ R. Gacek)

PILICZANKA II: Kantor – Ryniński, W. Kowalski, Opiłka, Kalamat, D. Musialski, Omyła (46′ A. Tokarski), P. Grabowski (84′ Bąchor), Rozvorskyi (46′ B. Goncerz), Camilo (46′ Juan), Ł. Musialski.

Początek derbów powiatu Zawierciańskiego w Klasie A Olkusz był wyrównany. Pierwsi zaatakowali gospodarze za sprawą odważnych wejść skrzydłem Kacpra Nowakowskiego jednak brakowało ostatniego dogrania. Z czasem coraz śmielej zaczęli sobie poczynać przyjezdni i już w 13 minucie otworzyli wynik spotkania. Błąd Kamila Pustułki, który odbił piłkę przed siebie po strzale z rzutu wolnego wykorzystał Łukasz Musialski i z bliska trafił do bramki. Wierbka próbowała szybko odpowiedzieć, mocny strzał z dystansu Kamila Ziai w fantastyczny sposób sparował Dawid Kantor. Tak samo było po uderzeniach z rzutów wolnych. Piliczanie nie pozostali dłużni i w 33 minucie po błędzie obrońcy gospodarzy napastnik przyjezdnych Camilo zamienił sytuację sam na sam na gola na dwa do zera. Nadzieją Ospelu na odrabianie strat była przede wszystkim postawa Kacpra Nowakowskiego, który robił dużo szumu w grze jeden na jednego i to właśnie na nim goście złapali kilka żółtych kartek. Tuż przed przerwą gospodarze mogli złapać kontakt, ale kolejna fantastyczna parada Kantora po strzale Damiana Janusa uratowała gości.

Na drugą połowę Wierbka wyszedł z jasnym nastawieniem i już po 3 minutach tlen drużynie podał Damian Janus, który uderzył z 20 metrów nie do obrony. Tym razem Kantor był bez szans. W kolejnych minutach obserwowaliśmy bardzo wyrównany pojedynek, ale obie defensywy nie pozwalały swoim przeciwnikom na tworzenie jakiś okazji. W ostatnich 30 minutach miejscowi zmienili system na 3-4-3 szukając wyrównania ale i przy tym nadziewając się na coraz więcej kontr. Czas upływał ale żadna ze stron nie potrafiła zamienić swoich sytuacji na gola. Najlepsza nadarzyła się w 80 minucie. Wówczas Arkadiusz Tokarski ruszył na samotne spotkanie z bramkarzem, ale tuż przed oddaniem strzału został sfaulowany przez goniącego go Dawida Ziaję. Upadając oddał jednak strzał, który odbił Kamil Pustułka. Sędzia puścił grę, Piliczanie ostrzeliwali niemiłosiernie bramkę prowadzoną przez Jarosława Nowakowskiego, dwa słupki, poprzeczka, ogromne zamieszanie… piłka jednak nie wpadła do bramki! Goście domagali się cofnięcia akcji i pokazania obrońcy Wierbki czerwonej kartki lecz sędzia nie zdecydował się na to. Goście nie zamknęli meczu trzecim trafieniem i w końcówce zostali za to skarceni. W 88 minucie prawą stroną boiska pomknął wprowadzony chwilę wcześniej Przemysław Lis i zagrał piłkę wzdłuż bramki a tam z bliska do siatki skierował ją Kamil Ziaja. To nie był jednak koniec emocji. W czterech doliczonych minutach najpierw swoje szanse po rzutach wolnych blisko pola karnego mieli Piliczanie, ale Kamil Pustułka nie dał się zaskoczyć a  w ostatniej akcji podopieczni Jarosława Nowakowskiego wyszli w sytuacji czterech na trzech. Radosław Gacek zamiast zagrać do niepilnowanego Przemysława Lisa zdecydował się na strzał który bez problemu obronił Dawid Kantor i ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Przebój II Wolbrom 12 30 10 0 2 33-6 5 0 0 17-0 5 0 2 16-6
2.  LTS Wierbka 12 26 8 2 2 42-22 5 1 1 26-15 3 1 1 16-7
3.  Pogoń Miechów 11 24 8 0 3 38-10 5 0 2 21-6 3 0 1 17-4 1 3 1 0 0 3-1
4.  Wielmożanka Wielmoża 12 24 8 0 4 29-20 6 0 1 19-7 2 0 3 10-13 1 0 0 0 1 1-3
5.  Strumyk Zarzecze 12 23 7 2 3 22-16 3 2 0 9-4 4 0 3 13-12
6.  Trzy Korony Żarnowiec 12 18 6 0 6 23-25 3 0 2 14-10 3 0 4 9-15 1 3 1 0 0 3-1
7.  Centuria Chechło 12 18 5 3 4 25-27 1 2 2 8-10 4 1 2 17-17 1 0 0 0 1 1-3
8.  Spartak Charsznica 12 16 5 1 6 16-15 3 0 4 8-11 2 1 2 8-4
9.  Spartak Wielkanoc-Gołcza 12 15 5 0 7 20-24 1 0 4 11-13 4 0 3 9-11 1 3 1 0 0 3-1
10.  Prądnik Sułoszowa 11 15 4 3 4 20-16 3 2 1 14-6 1 1 3 6-10 1 1 0 1 0 1-1
11.  Piliczanka II Pilica 12 15 4 3 5 23-20 3 0 3 10-10 1 3 2 13-10 2 1 0 1 1 2-4

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

• 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w