Piłka ręczna

Startuje I Ligi piłki ręcznej Viret planuje walczyć o miejsce na pudle

Niewiele zabrakło do zwycięstwa w ostatnim meczu towarzyskim przed startem nowej kampanii. Końcowy wynik brzmi MTS Chrzanów 32:30 KS Viret CMC Zawiercie ale to teraz nie jest najważniejsze.  Za nami ostatni tydzień przygotowań do sezonu 2023-2024, bo już w następną sobotę 23 września startuje I Liga Piłki Ręcznej a w pierwszej serii spotkań Viret Zawiercie wybiera się do Sandomierza po pierwsze punkty ligowe.

Już w sobotę szczypiorniści KS Viret CMC Zawiercie zainaugurują sezon 2023/2024 od wyjazdowego meczu w Sandomierzu. W przerwie letniej doszło do sporych zmian w zespole, a wyniki i postawa w przedsezonowych grach pozwalają z optymizmem patrzeć na zbliżające się rozgrywki.

Nową/starą twarzą w zespole jest Marcin Kurzawa, który poprzedni rok spędził w Zagłębiu Sosnowiec. – Powrót do Viretu to jak powrót do domu. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. W tym sezonie postaramy się walczyć o czołowe lokaty w lidze. Chcemy się rozwijać – każdy indywidualnie i walczyć jako drużyna w każdym kolejnym meczu o pełna stawkę – zapowiada rozgrywający.

Główny celem drużyny jest pierwsza trójka na koniec sezonu. Bardzo zależy nam na przyciągnięciu jak największej ilości kibiców na mecze i mamy nadzieję, że wyniki naszego zespołu znacząco się do tego przyczynią. To kibice dają ogromne wsparcie i dla nich gramy. Zapraszamy oczywiście całe rodziny i mamy nadzieję, że wśród najmłodszych fanów znajdą się też tacy, którzy postanowią trenować piłkę ręczną i za kilka lat będą stanowić o sile zespołu seniorów – mówi Prezes Viretu CMC Marcin Bergier.

Pierwsze domowe spotkanie już 1 października o godzinie 16, rywalem będą rezerwy Górnika Zabrze.

źródło & foto: Facebook Viret Zawiercie

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Piłka ręczna

Viret Zawiercie prowadził do przerwy i dowiózł przewagę do końca

W dwunastej kolejce I Ligi grupie D Viret CMC Zawiercie pokonał na hali przy B40 w Zawierciu Wisłę Sandomierz już